INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:30 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włoscy lekarze i pielęgniarki nie chcą się szczepić. Zapowiadają kroki prawne

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

W Toskanii we Włoszech tysiąc lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarek niezaszczepionych przeciw Covid-19 zwróciło się do regionalnego Sądu Administracyjnego o uchylenie kroków podjętych wobec nich przez placówki służby zdrowia. Zostali oni zawieszeni w pracy.

Toskania jest jednym z kilku włoskich regionów, w których stosowane są kroki dyscyplinarne wobec niezaszczepionych pracowników służby zdrowia. Zawieszani są oni w obowiązkach lub kierowani do innych zadań.

- reklama -

Adwokat Tiziana Vigni, reprezentująca lekarzy i personel pielęgniarski poinformowała w czwartek media, że podobny wniosek do Sądu Administracyjnego złoży 200 innych osób.

Tego samego dnia napłynęła wiadomość z Syrakuz na Sycylii, gdzie Izba Lekarska zawiesiła 49 należących do niej lekarzy, którzy odmówili zaszczepienia się.

“Lekarz, który może się zaszczepić i tego nie robi, to fatalny przykład dla społeczeństwa” – oświadczył prezes miejscowej Izby Lekarskiej Anselmo Madeddu. Jak dodał, “reguł należy przestrzegać”, a jeśli nie chce się tego robić, “lepiej zmienić zawód”.

- reklama -

(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x