INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:21 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Włoscy lekarze i pielęgniarki nie chcą się szczepić. Zapowiadają kroki prawne

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W Toskanii we Włoszech tysiąc lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarek niezaszczepionych przeciw Covid-19 zwróciło się do regionalnego Sądu Administracyjnego o uchylenie kroków podjętych wobec nich przez placówki służby zdrowia. Zostali oni zawieszeni w pracy.

Toskania jest jednym z kilku włoskich regionów, w których stosowane są kroki dyscyplinarne wobec niezaszczepionych pracowników służby zdrowia. Zawieszani są oni w obowiązkach lub kierowani do innych zadań.

Adwokat Tiziana Vigni, reprezentująca lekarzy i personel pielęgniarski poinformowała w czwartek media, że podobny wniosek do Sądu Administracyjnego złoży 200 innych osób.

Tego samego dnia napłynęła wiadomość z Syrakuz na Sycylii, gdzie Izba Lekarska zawiesiła 49 należących do niej lekarzy, którzy odmówili zaszczepienia się.

“Lekarz, który może się zaszczepić i tego nie robi, to fatalny przykład dla społeczeństwa” – oświadczył prezes miejscowej Izby Lekarskiej Anselmo Madeddu. Jak dodał, “reguł należy przestrzegać”, a jeśli nie chce się tego robić, “lepiej zmienić zawód”.

(PAP)

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x