INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:38 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Pomimo brutalności policji Francuzi dzielnie walczą o swoje prawa

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Po wprowadzeniu nazistowskich zasad segregacji ludzi we Francji nie ustają protesty obywateli wściekłych na odbieranie im podstawowych praw człowieka. Manifestacje trwają od pięciu tygodni i nic nie wskazuje, by zmierzały ku końcowi. Przeciwnie.

„Macron, zabierz swoją przepustkę i spadaj”, krzyczeli w ostatnią sobotę w Paryżu manifestujący niezgodę na łamanie praw człowieka i wpuszczanie do restauracji czy sklepów wyłącznie osób zaszczepionych. W stolicy Francji odbyły się dwie manifestacje: zorganizowana przez Floriana Philippota, byłego zastępcę prawicowego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen i założyciela małej eurosceptycznej partii Patrioci. Drugą zorganizował ruch „żółtych kamizelek”.

Manifestacje odbyły się nie tylko w Paryżu, ale w wielu innych miastach Francji. Władze mówią, że wzięło w nich udział blisko ćwierć miliona osób, ale według samych uczestników dane te są zaniżane. Łącznie mogło wyjść na ulicę ponad pół miliona Francuzów.


W protestach biorą udział nie tylko „antyszczepionkowcy”, ale także osoby zaszczepione, które nie godzą się z nazistowską segregacją wprowadzaną przez Macrona. Na ulice wychodzą więc również apolityczni demonstranci, rodziny, niektóre służby mundurowe czy pracownicy medyczni, którzy za brak szczepienia już we wrześniu będą tracić pracę.


Francja się budzi. Francja walczy. Może znowu zapali rewolucję? Tym razem w słusznej sprawie.

– aza

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dramatyczny brak równości w dostępie do szczepień

Globalna inicjatywa udostępniania szczepionek COVAX ogranicza zobowiązania wobec ubogich regionów. Luka szczepionkowa zamienia się w przepaść, aby bowiem spełnić...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x