INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:54 | poniedziałek | 25.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

UE zabrania fuzji koreańskich gigantów stoczniowych

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 listopada

Jan Kazimierz w słuckim pasie

20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

Koniecznie przeczytaj

13 stycznia Unia Europejska odrzuciła fuzję południowokoreańskich stoczni Hyundai i Daewoo. Bruksela twierdzi, że związek między dwoma największymi światowymi graczami w branży, zapewniłby połączonej firmie globalną kontrolę nad produkcją gazowców, informuje Deutsche Welle.

Komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager powiedziała, że fuzja prowadzi do ograniczenia konkurencji, wyższych cen i pogorszy sytuację europejskich konsumentów. UE składa prawie połowę zamówień na rynku gazowym wartym 45 miliardów dolarów.

- reklama -

– Zabroniliśmy fuzji – oświadczyła Vestager, argumentując, że nowa firma zdobyłaby na globalnym rynku udział przekraczający 60 proc. Budowa tankowców LNG to skomplikowana technologia, która wymaga transportu koncentratu w temperaturze minus 162 stopni Celsjusza. Tylko garstka stoczniowców na całym świecie jest w stanie zbudować takie jednostki – wyjaśniła komisarz.

Hyundai Heavy Industries Holdings nazwał decyzję UE rozczarowującą, twierdząc, że będzie odwoływał się od decyzji, używając wszelkich możliwych środków, w tym unijnego wymiaru sprawiedliwości. Holding zaprzeczył, jakoby nowa firma monopolizowała rynek, na którym istnieje konkurencja, taka jak Samsung w Korei Południowej oraz Mitsubishi i Kawasaki w Japonii.

Rozgłośnia przypomina, że Komisja Europejska może odrzucić fuzję nawet poza granicami UE, jeśli wpływa na gospodarki 27 państw członkowskich. Tymczasem w przypadku gazowców, nowa spółka miałaby ogromny udział w rynku europejskim.

- reklama -

– Nie ma znaczenia, skąd pochodzą łączące się firmy. Fuzja nie może odbywać się kosztem wyboru, ceny, jakości i innowacyjności na jednolitym rynku UE. Podczas kryzysu energetycznego dywersyfikacja źródeł dostaw ma fundamentalne znaczenie. Tymczasem około jedna czwarta generacji energii w Europie przypada na gaz ziemny, z którego większość jest importowana, w tym w postaci LNG – powiedziała Vestager.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
14.01.2022 16:33

tym pedałom Jewropiejskim PO mieszało się pod sufitem !!!

grom52
17.01.2022 11:12

A co ma euroburdel do Koreii ? Zabronić to sobie mogą sprzedawania odbytofilom porno zabawek.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Waszyngton i Berlin jak Warszawa

Yes! Yes! Yes! Trio Donald Tusk, Szymon Hołownia i Adam Bodnar odnotowało międzynarodowy sukces! Ich taktykę stosowania prawa tak,...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx