INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:36 | sobota | 03.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

TSUE: bezpieczeństwo wewnętrzne państw bez znaczenia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

– Polska, Czechy i Węgry złamały prawo Unii Europejskiej, odmawiając udziału w mechanizmie relokacji uchodźców – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Przypomnijmy – po wybuchu tzw. kryzysu emigracyjnego w 2015 r. Rada Unii Europejskiej podjęła dwie decyzje o relokacji najpierw 40 tys. a potem 120 tys. „uchodźców”, którzy dotarli z Afryki i Bliskiego Wschodu do Grecji i Włoch i domagali się międzynarodowej ochrony. Chociaż rząd Platformy Obywatelskiej deklarował, że Polska weźmie udział w mechanizmie relokacji, po wygranych wyborach gabinet Prawa i Sprawiedliwości, mając w tej sprawie poparcie większości polskiego społeczeństwa, odmówił udziału w rozwiązaniach przyjętych przez Radę UE. Podobne stanowisko zajęły Węgry i Czechy, argumentując, że wykonanie decyzji zagrażałoby realizacji ich obowiązków, dotyczących utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego.

- reklama -

W czwartkowym orzeczeniu TSUE stwierdził, że „Państwa członkowskie nie mogą, w celu uchylenia się od wdrożenia tego mechanizmu powoływać się na swoje obowiązki ani dotyczące utrzymania porządku publicznego i ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego, ani na podnoszone nieprawidłowe funkcjonowanie mechanizmu relokacji”.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!