INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:23 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

TSUE: bezpieczeństwo wewnętrzne państw bez znaczenia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

– Polska, Czechy i Węgry złamały prawo Unii Europejskiej, odmawiając udziału w mechanizmie relokacji uchodźców – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Przypomnijmy – po wybuchu tzw. kryzysu emigracyjnego w 2015 r. Rada Unii Europejskiej podjęła dwie decyzje o relokacji najpierw 40 tys. a potem 120 tys. „uchodźców”, którzy dotarli z Afryki i Bliskiego Wschodu do Grecji i Włoch i domagali się międzynarodowej ochrony. Chociaż rząd Platformy Obywatelskiej deklarował, że Polska weźmie udział w mechanizmie relokacji, po wygranych wyborach gabinet Prawa i Sprawiedliwości, mając w tej sprawie poparcie większości polskiego społeczeństwa, odmówił udziału w rozwiązaniach przyjętych przez Radę UE. Podobne stanowisko zajęły Węgry i Czechy, argumentując, że wykonanie decyzji zagrażałoby realizacji ich obowiązków, dotyczących utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego.

- reklama -

W czwartkowym orzeczeniu TSUE stwierdził, że „Państwa członkowskie nie mogą, w celu uchylenia się od wdrożenia tego mechanizmu powoływać się na swoje obowiązki ani dotyczące utrzymania porządku publicznego i ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego, ani na podnoszone nieprawidłowe funkcjonowanie mechanizmu relokacji”.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!