INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:58 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dwie osoby zabite w ataku nożownika we Francji

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Francuska prokuratura ujawniła szczegóły terrorystycznego zamachu w miejscowości Romans-sur-Isere, gdzie muzułmański nożownik zaatakował ludzi, którzy wyszli po zakupy niezbędne w trakcie dobrowolnej izolacji przed koronawirusem.

Zamachowiec zaatakował na ulicy handlowej miasteczka, gdzie mieszczą się piekarnie i sklepy spożywcze. Zabił dwie osoby oraz ranił pięć. Najpierw zaatakował mężczyznę i poderżnął mu gardło na oczach partnerki i ich syna. Potem wtargnął do lokalnego sklepiku i zranił dwóch klientów. Chwilę później wdarł się do sklepu rzeźnika, gdzie porwał drugi nóż, zaatakował klienta i pobiegł do supermarketu, skąd wypłoszyła go obsługa i klienci. Część kupujących zdołała zabarykadować się w piekarni. Cała strefa, gdzie szalał terrorysta, została błyskawicznie otoczona przez około 100 policjantów i ponad 40 strażaków.

- reklama -

Nożownika ujęto, kiedy klęczał na chodniku i odprawiał modły. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów, ale twierdził, że jest Sudańczykiem i urodził się w 1987 roku. W trakcie przeszukania mieszkania terrorysty znaleziono ręcznie pisane notatki z dysputy religijnej oraz skargi na utrapienia życia w „kraju niewiernych”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!