INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:48 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Dwie osoby zabite w ataku nożownika we Francji

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Francuska prokuratura ujawniła szczegóły terrorystycznego zamachu w miejscowości Romans-sur-Isere, gdzie muzułmański nożownik zaatakował ludzi, którzy wyszli po zakupy niezbędne w trakcie dobrowolnej izolacji przed koronawirusem.

Zamachowiec zaatakował na ulicy handlowej miasteczka, gdzie mieszczą się piekarnie i sklepy spożywcze. Zabił dwie osoby oraz ranił pięć. Najpierw zaatakował mężczyznę i poderżnął mu gardło na oczach partnerki i ich syna. Potem wtargnął do lokalnego sklepiku i zranił dwóch klientów. Chwilę później wdarł się do sklepu rzeźnika, gdzie porwał drugi nóż, zaatakował klienta i pobiegł do supermarketu, skąd wypłoszyła go obsługa i klienci. Część kupujących zdołała zabarykadować się w piekarni. Cała strefa, gdzie szalał terrorysta, została błyskawicznie otoczona przez około 100 policjantów i ponad 40 strażaków.

Nożownika ujęto, kiedy klęczał na chodniku i odprawiał modły. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów, ale twierdził, że jest Sudańczykiem i urodził się w 1987 roku. W trakcie przeszukania mieszkania terrorysty znaleziono ręcznie pisane notatki z dysputy religijnej oraz skargi na utrapienia życia w „kraju niewiernych”.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dramatyczny brak równości w dostępie do szczepień

Globalna inicjatywa udostępniania szczepionek COVAX ogranicza zobowiązania wobec ubogich regionów. Luka szczepionkowa zamienia się w przepaść, aby bowiem spełnić...

Przeczytaj jeszcze to!