INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:37 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

A to dobre! Dziesiątki tysięcy szczepionek przeciw Covid-19 trafia do kosza

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

W Holandii dziesiątki tysięcy dawek szczepionki przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca jest utylizowanych pomimo wezwań do przekazania ich zagranicę. Ministerstwo zdrowia tego kraju informuje, że nie może tego zrobić ze względu na surowe przepisy dotyczące szczepionek.

Resort zdecydował w marcu o zaprzestaniu podawania preparatu AstraZeneca osobom poniżej 60. roku życia. Z ustaleń portalu NU wynika, że szczepionki tej firmy nie są już używane i znajdują się w lodówkach lekarzy ogólnych i publicznych przychodni (GGD). Może chodzić nawet o 100 tys. dawek.

- reklama -

Dziesiątki tysięcy Holendrów podpisało się pod petycją lekarzy rodzinnych, aby nie marnować preparatu i przekazać go biedniejszym krajom.

„Naprawdę nie możemy tego zrobić ze względu na surowe przepisy europejskie” – powiedział portalowi rzecznik ministerstwa zdrowia. Po przekazaniu szczepionek lekarzom rodzinnym nie można ich później przekazywać dalej.

„Nie mamy pewności, czy szczepionki zawsze były przechowywane w odpowiedniej temperaturze i nadal działają optymalnie” – uzasadnia stanowisko resortu zdrowia rzecznik. Po upływie terminu ważności szczepionki są utylizowane.

- reklama -

„Przecież przechowujemy je w odpowiedniej temperaturze, nie rozumiem tych surowych zasad, kiedy z powodu koronawirusa w Afryce codziennie umierają setki osób” – powiedział NU Bernard Leenstra, jeden z lekarzy, którzy zainicjowali petycję przeciwko marnowaniu preparatu.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x