INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:13 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

MSZ bada sprawę książki, ale nie wyda oświadczenia

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Bywało już, że książki miały istotny wpływ na historię świata. Książka wręczona jako prezent papieżowi wojny dyplomatycznej nie wywoła, ale wywołała taką internetową burzę, że sprawie przyjrzy się MSZ.

Po niecałej dobie od wręczenia papieżowi Franciszkowi przez prezydenta Macrona książki, najprawdopodobniej skradzionej w czasie II wojny światowej i po nagłośnieniu sprawy przez polskich internautów oraz kilka mediów, sprawą zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych. We wtorek 25 października Polska Agencja Prasowa podała, że MSZ „bada sprawę prezentu, jaki prezydent Francji Emmanuel Macron wręczył papieżowi Franciszkowi podczas poniedziałkowej audiencji”. Jednocześnie rzecznik MSZ Łukasz Jasina, przekazał PAP, że „resort nie wydaje oświadczenia w tej kwestii”. Można więc zakładać, że ani ambasador Francji w Polsce Frédéric Billet, ani nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio nie będą w tej sprawie wzywani do MSZ.

- reklama -

Z kolei  poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, odpowiedzialny za przygotowanie raportu stratach wojennych Polski, powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że będzie rekomendował, by nasze służby dyplomatyczne wystosowały oficjalne zapytanie do strony francuskiej, w jaki sposób pozyskana została książka, którą prezydent Emmanuel Macron podarował papieżowi Franciszkowi.

Ani Watykan, ani Francja na razie nie odniosły się do osobliwego daru Macrona dla papieża, ani nie wyjaśniły, w jaki sposób państwo francuskie weszło w posiadanie książki z polskich zbiorów, jak wszystko wskazuje – zrabowanej z nich po 1939 roku.

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł Kopeć
25.10.2022 14:02

Ps. Tak, z tą lożą francuską masonerią – wolnomularstwem tak łatwo się nie wygra, nawet dziś /lata świetności ma już dawno za sobą, chyba że idzie o posady, stanowiska!/.
Cha cha cha

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx