INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:07 | wtorek | 23.06.2026

© 2020-2026 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

8 lat łagru dla Świadków Jehowy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 czerwca

300 ocalonych

20/21 maja 1945 Armia Berlinga nie weszła jeszcze do gruzów Warszawy, a w podwarszawskim Rembertowie NKWD założyło obóz dla osób wywożonych do ZSRR. Teren obozu...

Koniecznie przeczytaj

Stany Zjednoczone potępiły Rosję za wydanie najsurowszego, jak dotąd wyroku na Świadków Jehowy w ramach masowych prześladowań tego nurtu chrześcijaństwa, informuje agencja UPI.

Departament stanu USA wydał oświadczenia potępiające skazanie 45-letniego Aleksieja Berczuka i 34-letniego Dmitrija Golika, odpowiednio na 8 i 7 lat łagru pod zarzutem zorganizowanej działalności ekstremistycznej.

- reklama -

UPI przypomina, że w 2017 r. rosyjski Sąd Najwyższy zakazał działalności Świadków Jehowy uznając wyznanie za kryminalną i ekstremistyczną sektę.

Od tego czasu w Rosji oraz na Krymie uwięziono 58 Świadków Jehowy, a kolejnych 33 znalazło się w areszcie domowym. Ponadto sądy wszczęły 230 spraw karnych z udziałem ponad 500 osób, praktykujących mimo zakazu.

– To smutne, że prokuratura i sąd uważają mnie za ekstremistę. Czytam Biblię, mówię o niej i modlę się do Boga ze współwyznawcami – oświadczył Aleksiej Berczuk po ogłoszeniu wyroku skazującego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne kłamstwo o ekshumacjach na Ukrainie

Nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie żadnych ekshumacji ofiar ukraińsko-niemieckiej zbrodni ludobójstwa w Hucie Pieniackiej - Panie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx