INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:32 | poniedziałek | 25.11.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

No menu items!
Więcej

    Prezydent Woodrow Wilson idzie w odstawkę. Jego nazwisko znika z amerykańskich uniwersytetów

    Czas czytania: < 1 min.

    Kartka z kalendarza polskiego

    25 listopada

    Jan Kazimierz w słuckim pasie

    20 listopada 1648 Chwalcie usta Pannę Marię!Już więcej nie wierzęAni w działa, ni w husarię,W zbroje, ni w pancerze.Za nic wszystkie mi potęgi,Wojsk ogromnych chmura,Za...

    Koniecznie przeczytaj

    Uniwersytet Princeton poinformował, że nazwisko prezydenta Woodrowa Wilsona zniknie z przestrzeni publicznej tej jednej z najbardziej renomowanych amerykańskich uczelni.

    Powiedział o tym w sobotę rektor uczelni, Christopher L. Eisgruber. Jego zdaniem „rasistowskie myślenie i polityka dawnego prezydenta sprawiają, że jest nieodpowiednim patronem dla szkoły lub uczelni, której uczeni, studenci i absolwenci muszą zdecydowanie sprzeciwiać się rasizmowi we wszystkich jego formach”.

    - reklama -

    – Rasizm Wilsona był znaczący i konsekwentny nawet jak na standardy jego czasów – powiedział Eisgruber.

    Warto przypomnieć, że zanim w 1913 r. został wybrany prezydentem, Woodrow Wilson był w latach 1902–1910 rektorem Princeton, w roku 1919 został zaś uhonorowany Nagrodą Nobla za stworzenie Ligi Narodów.

    Uniwersytet Princeton znajduje się w pierwszej piętnastce najlepszych uniwersytetów na świecie oraz w pierwszej trójce uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

    - reklama -

    Princeton nie jest niestety jedyną uczelnią, która daje się funkcjonować w myśl wymogów politycznej poprawności. W ubiegłym tygodniu decyzję usunięcia nazwiska Wilsona z przestrzeni publicznej podjęły władze Monmouth University w New Jersey. Profesorowie i studenci uznali tam, że Wilson miał odrażające poglądy na temat rasy.

    Wilson jest w Polsce pamiętany przede wszystkim dlatego, że w styczniu 1918 r. uznał powstanie niepodległej Polski za jeden z celów amerykańskiego udziału w I wojnie światowej.

    Śledź nas na:

    Czytaj:

    Oglądaj:

    Subskrybuj
    Powiadom o

    0 komentarzy
    oceniany
    najnowszy najstarszy
    Wbudowane informacje zwrotne
    Zobacz wszystkie komentarze
    reklama spot_img

    Ostatnio dodane

    Waszyngton i Berlin jak Warszawa

    Yes! Yes! Yes! Trio Donald Tusk, Szymon Hołownia i Adam Bodnar odnotowało międzynarodowy sukces! Ich taktykę stosowania prawa tak,...

    Przeczytaj jeszcze to!

    0
    Podziel się z nami swoją opiniąx