INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:46 | czwartek | 30.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Liderka białoruskiej opozycji ogłasza gotowość do przejęcia władzy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Swietłana Tichanowska chce przejąć ster władzy do czasu organizacji powtórnych, demokratycznych wyborów prezydenckich. Opozycjonistka zaapelowała do armii i struktur siłowych o wypowiedzenie posłuszeństwa Aleksandrowi Łukaszence i wezwała do obrony narodu i niepodległości Białorusi.

– Jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i przejąć rolę narodowego przywódcy – powiedziała Tichanowska w sieciowym oświadczeniu. – Moim celem jest ustabilizowanie Białorusi, chcę żeby kraj się uspokoił, wchodząc ponownie w swój normalny rytm życia.

– Aby tak się stało uwolnię wszystkich więźniów politycznych, i w jak najkrótszym czasie przygotuje bazę legislacyjną oraz warunki niezbędne dla przeprowadzenia demokratycznych wyborów prezydenta – oświadczyła liderka opozycji.

- reklama -

Apel do Białorusinów zawiera silny wątek osobistej refleksji: – Nigdy nie miałam iluzji na temat swojej kariery. Nie chciałam zostać politykiem, tak złożyły się okoliczności – powiedziała Tichanowska. – Los tak sprawił, że znalazłam się na pierwszej linii starcia z dyktaturą i niesprawiedliwością – dodała.

Jeśli chodzi o kwestie międzynarodowe, Tichanowska za sprawę nadrzędną uznała zachowanie niepodległości Białorusi, nazywając ją „absolutną wartością, która nie może być utracona bez względu na okoliczności”.

Dlatego wezwała funkcjonariuszy struktur siłowych i armię do zjednoczenia z narodem i jego obrony. – Białorusini to naród szczodry i pokojowy. Jeśli nie będziecie spełniać przestępczych rozkazów i przejdziecie na stronę narodu, Białorusini wam wybaczą, poprą i zapomną o przeszłości – zaapelowała Tichanowska.

- reklama -

Jak przypominają agencje, Swietłana Tichanowska przebywa obecnie na Litwie. 11 sierpnia biorąc na zakładników męża opozycjonistki i jej najbliższych współpracowników, Łukaszenko zmusił kontrkandydatkę do opuszczenia Białorusi.

Oświadczenie Tichanowskiej

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x