INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:19 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Hiszpania: liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 50 tys.

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Liczba zmarłych w Hiszpanii wskutek zakażenia koronawirusem przekroczyła w poniedziałek 50 tys. – poinformował na konferencji prasowej w Madrycie główny epidemiolog kraju Fernando Simon. Przedstawiciel resortu zdrowia odnotował też spadającą dynamikę dobowych zakażeń.

Według Simona do poniedziałkowego wieczoru w Hiszpanii potwierdzono łącznie 50 122 zgony po zakażeniu koronawirusem, czyli o prawie 300 więcej wobec ostatnich danych ministerstwa zdrowia opublikowanych w piątek.

- reklama -

Z szacunków służb medycznych Hiszpanii wynika, że w ciągu ostatnich trzech dni średnio notowanych było po 8 tys. dobowych infekcji koronawirusem, czyli mniej niż w poprzednich tygodniach.

Spada również średnia liczba infekcji, przypadających na 100 tys. osób w ciągu ostatnich 14 dni. W poniedziałek wynosiła ona 246.

Z danych służb medycznych Hiszpanii wynika, że liczba zajmowanych przez zakażonych koronawirusem miejsc w szpitalach wynosi aktualnie 10 proc., a w przypadku pacjentów na oddziałach intensywnej terapii – 21 proc. “To wprawdzie mniej wobec listopada, ale wciąż stosunkowo dużo” – dodał Simon.

- reklama -

Przedstawiciel resortu ujawnił, że we wtorek rano do Hiszpanii dotrze ładunek szczepionek firm Pfizer/BioNTech, który miał trafić tam w poniedziałek. Przekazał, że w “opóźnionym transporcie” będzie prawie 370 tys. dawek, czyli o 20 tys. więcej wobec tego na co pierwotnie liczył hiszpański rząd.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x