INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:24 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemia wywoła falę bioterroryzmu w Europie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Zamach terrorystyczny we Francji udowadnia, że islamscy dżihadyści bezwzględnie wykorzystają epidemię do mordowania Europejczyków. Kierując się zabójczą logiką zemsty, ISIS wydał instrukcję dezorganizacji zachodnich społeczeństw przy pomocy COVID-19. Możemy być niemal pewni, że epidemia wywoła falę bioterroryzmu w Europie.

„Najnowszy akt terroryzmu w Paryżu, którego ofiarami padły trzy osoby, dowodzi, że islamscy fanatycy kierują się zupełnie inną logiką”, mówi francuski ekspert Claude Moniquet. W rozmowie z portalem „Atlantico” dodaje, że to, co obecnie ważne dla Europejczyków, jest sprzyjającą okolicznością dla zamachowców.

- reklama -

Wykorzystać pandemię do wywołania paniki

Problem w tym, że epidemia spowodowała, że całe europejskie policje przerzuciły swój potencjał do walki z nią. Tylko organy porządku są w stanie zapewnić reżim izolacji i kwarantanny. Tymczasem Państwo Islamskie wydało fanatykom precyzyjną instrukcję, jak wykorzystać pandemię do wywołania paniki i dezorganizacji Zachodu.

Zaraza jest nazywana zemstą Allacha zesłaną na „krzyżowców” za prześladowania wyznawców Islamu. W związku z tym ISIS nawołuje, aby wykorzystać dramatyczny przebieg epidemii do zbrojnej budowy światowego kalifatu. Środkiem do celu mają być krwawe zamachy, które zniszczą słabe rządy.

Wg Moniqueta dowodem realizacji wytycznych jest narastająca aktywność dżihadystów w regionie saharyjskim, Północnej Afryce i w Afganistanie. Zgodnie z ocenami francuskiego MSZ, w i tak niestabilnych regionach świata narasta chaos, bo Zachód, pochłonięty walką z pandemią, nie może udzielić należytej pomocy.

- reklama -

„Wy lubicie życie, a my śmierć”

Tak brzmi hasło rzucone przez ISIS. To wezwanie do nasilenia terroru w Europie. Wobec tego przeciążone systemy bezpieczeństwa państw najbardziej narażonych na zamachy musiały przesunąć część skąpych sił do walki z zagrożeniem.

Największy niepokój jest związany z możliwością wykorzystania wirusa COVID-19 do mordowania ludzi na masową skalę. Bioterroryzm nie jest niczym nowym, od dawna budził obawy służb specjalnych na równi z niebezpieczeństwem tzw. brudnej bomby atomowej. Jednak obecna sytuacja jest diametralnie inna. Wcześniej rozpatrywano ewentualność wykradzenia groźnych zarazków z laboratoriów. Teraz wystarczy dostatecznie długie ukrycie zarażenia przez fanatycznego nosiciela, aby wywołać nowe ognisko epidemii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!