INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:41 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włochy: stopniowe wygaszanie godziny policyjnej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Niedziela była ostatnim dniem we Włoszech, w którym godzina policyjna rozpocznie się o 23.00. Od poniedziałku obowiązywać będzie przez dwa tygodnie od północy, a 21 czerwca zostanie zniesiona. Wprowadzono ją w listopadzie w ostrej fazie drugiej fali pandemii.

Już teraz godziny policyjnej nie ma w trzech regionach: na Sardynii, w Molise i Friuli-Wenecji Julijskiej, ogłoszonych białymi strefami minimalnych restrykcji. W poniedziałek dołączą do nich Liguria, Abruzja, Wenecja Euganejska i Umbria, co oznacza, że godzina policyjna jest stopniowo wygaszana w kraju w związku z wyraźną poprawą sytuacji epidemicznej i postępem kampanii szczepień.

- reklama -

Na razie to obostrzenie w ramach walki z pandemią obowiązuje do 5.00 rano w pozostałych żółtych regionach.

Wraz z przesunięciem nakazu powrotu do domu na północ “miliony Włochów odzyskają kolejny kawałek upragnionej wolności” – podkreśla dziennik “Corriere della Sera”. O opóźnienie godziny policyjnej, która do maja wchodziła w życie o 22.00, apelowała głośno w ostatnich tygodniach branża gastronomiczna, wspierana przez część polityków.

W kolejnym tygodniu, począwszy od 14 czerwca, następne regiony mają wejść do białej strefy; wśród nich stołeczne Lacjum i Lombardia – epicentrum epidemii koronawirusa przez wiele miesięcy pandemii.

- reklama -

Od początku lata w całych Włoszech nie będą już obowiązywać żadne ograniczenia dotyczące poruszania się.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx