INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

20:19 | wtorek | 28.11.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włochy: stopniowe wygaszanie godziny policyjnej

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

28 listopada

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Niedziela była ostatnim dniem we Włoszech, w którym godzina policyjna rozpocznie się o 23.00. Od poniedziałku obowiązywać będzie przez dwa tygodnie od północy, a 21 czerwca zostanie zniesiona. Wprowadzono ją w listopadzie w ostrej fazie drugiej fali pandemii.

Już teraz godziny policyjnej nie ma w trzech regionach: na Sardynii, w Molise i Friuli-Wenecji Julijskiej, ogłoszonych białymi strefami minimalnych restrykcji. W poniedziałek dołączą do nich Liguria, Abruzja, Wenecja Euganejska i Umbria, co oznacza, że godzina policyjna jest stopniowo wygaszana w kraju w związku z wyraźną poprawą sytuacji epidemicznej i postępem kampanii szczepień.

- reklama -

Na razie to obostrzenie w ramach walki z pandemią obowiązuje do 5.00 rano w pozostałych żółtych regionach.

Wraz z przesunięciem nakazu powrotu do domu na północ “miliony Włochów odzyskają kolejny kawałek upragnionej wolności” – podkreśla dziennik “Corriere della Sera”. O opóźnienie godziny policyjnej, która do maja wchodziła w życie o 22.00, apelowała głośno w ostatnich tygodniach branża gastronomiczna, wspierana przez część polityków.

W kolejnym tygodniu, począwszy od 14 czerwca, następne regiony mają wejść do białej strefy; wśród nich stołeczne Lacjum i Lombardia – epicentrum epidemii koronawirusa przez wiele miesięcy pandemii.

- reklama -

Od początku lata w całych Włoszech nie będą już obowiązywać żadne ograniczenia dotyczące poruszania się.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Danie z premiera, czyli historia Niderlandów

Oficjalnie holenderski przewoźnik wystawił Niemcom rachunek za transport 102 tys. Żydów. Niemcy, naród skrupulatny zapłacili im miliony guldenów.  Dopiero...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx