INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:20 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Cenzura w USA?! W Ameryce ogranicza się informacje o wzroście liczby przypadków Covid-19

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Część amerykańskich stanów w miarę gwałtownego wzrostu liczby przypadków Covid-19 ograniczyła podawanie statystyk dotyczących zakażeń koronawirusem, pozbawiając opinię publiczną informacji w czasie rzeczywistym na temat epidemii, hospitalizacji i liczby zgonów.

W Nebrasce, Iowa, Południowej Dakocie i na Florydzie przejście z raportów dziennych na tygodniowe było zasadniczą zmianą podczas pandemii, gdy Amerykanie uważnie śledzili liczbę przypadków zakażeń koronawirusem, aby poradzić sobie z kryzysem, który zabił w USA ponad 600 tysięcy ludzi.

- reklama -

Stan Nebraska przestał faktycznie informować o Covid-19 dwa tygodnie po ogłoszeniu przez gubernatora Pete’a Rickettsa końca oficjalnej sytuacji kryzysowej, zmuszając dziennikarzy do szukania informacji w internecie na szczeblu krajowym. Po dwóch tygodniach władze Nebraski postanowiły założyć w internecie cotygodniową stronę, która zawiera kilka podstawowych danych liczbowych.

Pozostałe rządy opublikowały więcej informacji, a Waszyngton D.C. rozpoczął publikację wykresów, aby pokazać liczbę mieszkańców zakażonych koronawirusem już po otrzymaniu szczepionki. Wiele stanów ostatnio zaczęło zgłaszać jedynie w dni powszednie informacje dotyczące zakażeń.

Stan Floryda na początku miesiąca zmienił częstotliwość zgłaszania przypadków zakażeń koronawirusem, a władze ogłosiły, że wzięto pod uwagę ich zmniejszającą się ilość i rosnącą liczbę zaszczepionych osób.

- reklama -

Ostatnie dwa cotygodniowe raporty z Florydy ujawniły, że liczba przypadków zakażeń w tym stanie wzrosła z 23 tys. do 45 tys. a następnie w piątek do 73 tysięcy, czyli średnio o ponad więcej niż 10 tys. w ciągu jednego dnia. W niektórych częściach stanu szpitalom zaczyna brakować miejsc dla zakażonych.

Trend ograniczania przekazywania danych przez władze stanowe wywołał niepokój specjalistów chorób zakaźnych, którzy uważają, że podczas pandemii potrzebna jest duża liczba informacji. Ludzie zaczęli polegać na stanowych wykresach zachorowalności przy podejmowaniu decyzji o tym, czy brać udział w dużych zgromadzeniach, czy nosić maseczki w miejscach publicznych. Wiedza w społeczeństwie o poziomie ryzyka ma wpływ na reakcje ludzi na ograniczenia antycovidowe i wezwania na szczepienia.

“Wiemy, że prezentowanie danych innym ludziom jest bardzo ważne, gdyż działania podejmowane przez firmy, szkoły, liderów lokalnych społeczności, działanie, które każdy z nas podejmuje indywidualnie, opierają się na naszym postrzeganiu ryzyka” – powiedziała dr Kirsten Bibbins-Domingo, która kieruje wydziałem epidemiologii i biostatystyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. (PAP)

- reklama -

jo/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx