INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:16 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy kapitałowe. Ich łączna wartość, świadcząca o dużym zainteresowaniu rozwojem projektu, wynosi miliard dolarów – informuje Associated Press.

Agencja przypomina, że w październiku były prezydent uruchomił firmę Trump Media & Technology Group. Przedstawił plan mobilnego komunikatora do przesyłania wiadomości. Truth Social ma rywalizować z Twitterem, Facebookiem i innymi platformami mediów społecznościowych, które zablokowały konta Donalda Trumpa po styczniowej demonstracji jego sympatyków na Kapitolu.

- reklama -

TMTG planuje uzyskanie statusu spółki notowanej na giełdzie. Partnerem w tym przedsięwzięciu jest giełdowy fundusz Digital World Acquisition Corp. Na jego portfolio składają się przedsięwzięcia kapitałowe specjalnego przeznaczenia, których celem jest przejmowanie prywatnych spółek i zmiana ich profilu na publiczny.

Sobotni komunikat nowej firmy Donalda Trumpa nie identyfikuje inwestorów instytucjonalnych, z którymi podpisano umowy kapitałowe. Stwierdza jedynie, że pieniądze należą do różnorodnych grupy finansowych, pragnących czerpać zyski z przedsięwzięcia medialnego byłego prezydenta. Z kolei Digital World podkreśla fakt, że od października kwota inwestycji wzrosła z 300 mln dol. do miliarda.

– Jestem przekonany, że TMTG skutecznie wykorzysta napływający kapitał, aby przyspieszyć własny rozwój. Dzięki inwestycjom przyciągniemy nowe talenty i zatrudnimy najlepszych dostawców technologii, a w ten sposób zwiększymy atrakcyjność dla biznesu i  największych firm reklamowych – powiedział AP dyrektor generalny Digital World Patrick Orlando.

- reklama -

Komentując szybki wzrost środków, agencja zwraca uwagę, że prezesem TMTG jest Donald Trump. Jeśli spółka będzie prosperowała, prezydent otrzyma dziesiątki milionów dolarów w specjalnych bonusowych akcjach, a jej działalność przyniesie najprawdopodobniej miliardy dolarów.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
06.12.2021 10:46

bardzo dobrze , może Trump poradzi sobie z tym lewacko-żydowskim monopolem na ,,prawdę,,

Burmistrzowa
06.12.2021 16:32

Dobra Zmiana 🙂

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Grzegorz Braun do Niedzielskiego: „będziesz pan wisiał”. Prokuratura umorzyła postępowanie

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. wypowiedzi posła Konfederacji, który w Sejmie zwrócił się do ministra zdrowia słowami „będziesz pan wisiał”. Rzeczniczka...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x