INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:10 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Marine Le Pen: europejska prawica zrobiła krok naprzód

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Podczas spotkania w Warszawie liderzy europejskiej prawicy uzgodnili, że będą ściślej współpracować w Parlamencie Europejskim, aby bronić suwerenności 27 państw członkowskich – informuje Associated Press.

Mimo że konferencja nie zakończyła się deklaracją utworzenia nowej koalicji w PE, Marine Le Pen oświadczyła, że był to kluczowy krok dla dalszej współpracy.

- reklama -

– Pozwala nam patrzeć w przyszłość z optymizmem – oceniła Le Pen.

AP przypomina, że do Warszawy przyjechali liderzy partii zjednoczonych konserwatywnymi wartościami, ideami narodowymi i poczuciem, że Unia przejmuje zakres władzy, o którym nie ma mowy w traktatach założycielskich i akcesyjnych.

Według agencji, przywódcy konserwatywnych ugrupowań będą się spotykać, co dwa miesiące, w celu konsultacji i koordynacji działań. Kolejne spotkanie zaplanowane w Hiszpanii będzie poświęcone organizacji nowej, europejskiej siły.

- reklama -

AP przypomina, że inicjatorem spotkania był Jarosław Kaczyński. Sama konferencja jest kontynuacją lipcowej deklaracji współpracy 16 konserwatywnych partii UE. Agencja podkreśla, że warszawski szczyt jest także wyrazem solidarności podobnie myślących polityków europejskich dla rządów Polski i Węgier w sporach z KE i PE.

We wspólnym oświadczeniu liderzy stwierdzili: – Europejscy konserwatyści  potrzebują nowego modelu współpracy, aby położyć kres niepokojącemu pomysłowi stworzenia Europy rządzonej przez samozwańcze elity.

– Odrzucamy arbitralne stosowanie prawa unijnego, naginanie, a nawet łamanie traktatów. Tylko suwerenne państwa mają pełną legitymację demokratyczną – AP cytuje fragment deklaracji.

- reklama -

Wspólne stanowisko potępia również Komisję Europejską za wewnętrzne wytyczne, które proponują, aby zastąpić nazwę Świąt Bożego Narodzenia, terminem „okres świąteczny”. Powołując się na ten incydent, europejska prawica sprzeciwia się próbom ideologicznej zmiany językowej, która odrywa społeczeństwa od ich kultury i dziedzictwa.

Komentując spotkanie, AP zwraca uwagę na zmianę stosunku Jarosława Kaczyńskiego do Marine Le Pen. Dotychczas odmawiał współpracy ze względu na jej ciepłe stosunki z Putinem. Jednak podczas sobotniego szczytu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oświadczyli, że europejscy liberałowie i socjaliści zrobili dla Kremla znacznie więcej niż Le Pen. Wskazali przykład gazociągu Nord Stream-2, wspieranego przez ustępującą kanclerz Niemiec Angelę Merkel.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak złapać Polaków na abonament

Jak zapewnić stały wpływ abonamentu? Ktoś wpadł na pomysł, że wystarczy Polakom dać po 100 zł. A potem już...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx