INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:09 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Morawiecki nie podał ręki Czarnkowi. Premier obraził ministra w Sejmie! [VIDEO]

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Premier Mateusz Morawiecki nie podał ręki ministrowi Przemysławowi Czarnkowi po czwartkowym wystąpieniu w sali plenarnej. Brak kultury, czy nieopatrzność?

Po wystąpieniu w sali plenarnej Sejmu premier był witany owacjami w ławach rządowych. Wracając na miejsce Mateusz Morawiecki podawał rękę ministrom – poza jednym.

- reklama -

Na nagraniu widać jak Morawiecki patrzy w kierunku bijącego mu brawo ministra edukacji. Ale na gest wyciągniętej ręki Przemysława Czarnka tylko kiwa głową i się odwraca.

https://twitter.com/OloCzarny/status/1481681302768263172?s=20

Wcześniej uścisnął dłoń z ministrem kultury Piotrem Glińskim i ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Rękę w kierunku szefa rządu wyciągnął także szef MEiN Przemysław Czarnek. Po chwili jednak schował dłoń, by ponownie oklaskiwać premiera, gdyż ten nie odwzajemnił gestu uprzejmości.

Morawiecki zabierał głos przed głosowaniem w sprawie politycznej przyszłości ministra sportu Kamila Bortniczuka. Sejm zajmował się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec niego, czego domagała się opozycja w związku z doniesieniami dotyczącymi byłego już wiceministra sportu Łukasza Mejzy.

- reklama -

Ostatecznie zdecydowano, że Bortniczuk pozostanie ministrem sportu. Przed głosowaniem ws. Bortniczuka na mównicę wszedł Morawiecki, który przez 20 minut odpierał zarzuty opozycji związane z wysoką inflację i kontrowersjami wokół Polskiego Ładu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bruksela przypomina – zimno konserwuje…

W kultowym  „Misiu” Polakom „serce” przypominało „piechotą zdrowiej”. W Unii Breton przypomina „zimno konserwuje”. Są już nowe zalecenia na jesień...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx