INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:00 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Afera wokół Rady Medycznej. Konfederacja złożyła zawiadomienie do ABW

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

13 z 17 członków Rady Medycznej podało się do dymisji. Konfederacja nie odpuszcza i chce, aby ich aktywnością zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W piątek 13 z 17 członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie zarządzania kryzysowego pandemią. Lekarze uzasadniali swoją decyzję m.in. „brakiem wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

- reklama -

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – napisało 13 członków rady.

Pod oświadczeniem podpisali się prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Rezygnacji nie złożyło czworo członków tego gremium m.in. główny doradca premiera prof. Andrzej Horban.

- reklama -

Tymczasem lekarzom nie zamierza odpuszczać Konfederacja. Poseł Janusz Korwin-Mikke, przypomniał, że w grudniu Konfederacja złożyła wniosek do ABW o sprawdzenie związków Rady Medycznej z koncernami farmaceutycznymi.

„13/17 członków Rady Medycznej przestraszyło się, że KONFEDERACJA doniosła na nich do ABW i wolało zrezygnować. Mamy nadzieję, że ABW nie da się oszukać – i tych, co zrezygnowali, sprawdzi szczególnie dokładnie. Myślą, że im się uda, jak ze świńską grypą?” – napisał na Twitterze.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
producent filtrow
21.01.2022 12:29

O TYM SIE NIE MOWI…. TAK SAMO POWINNI SPRAWDZIC, DLACZEGO W DOBIE PANDEMII W SZPITALACH ZAPRZESTANO WYMIENIAC FILTRY HEPA, szczegolnie potrzebne na salach operacyjnych, OIOM, salach wybudzeniowych, APTEKA i innych pomieszczeniach czystych!!!!.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x