INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:16 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dwóch ojców to za mało. Pełnomocnik rządu Niemiec chce, aby dzieci miały nawet czworo rodziców

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Pełnomocnik rządu Niemiec Sven Lehmann walczy o zapewnienie dzieciom prawa do więcej niż dwojga rodziców. Jego zdaniem wymaga tego obecna rzeczywistość, w której „co trzecie dziecko dorasta w sytuacji rodzinnej, która nie odpowiada klasycznemu małżeństwu”.

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. osób queer Sven Lehmann wywołał poruszenie wśród tamtejszych chadeków. Lehmann walczy bowiem o zapewnienie dzieciom więcej niż dwojga rodziców.

- reklama -

„Dziecko powinno mieć do czterech opiekunów, ponieważ co trzecie dziecko dorasta w sytuacji rodzinnej, która nie odpowiada klasycznemu małżeństwu” – powiedział gazetom grupy medialnej Funke.

– Prawo do opieki nad dzieckiem powinno zostać rozszerzone na maksymalnie czworo rodziców. Jeśli na przykład rodzice rozstają się i oboje mają nowych partnerów, to nowi partnerzy powinni być w stanie uzyskać prawo do opieki, jeśli chcą – uważa Lehmann.

Pełnomocnik nie ukrywa, że na zmianie tej skorzystają „tęczowe rodziny”. Ale nie tylko – zyskać mają również rodziny patchworkowe.

- reklama -

Plany pełnomocnika rządu ostro skrytykowała frakcja CDU/CSU w Bundestagu. Pomysł, aby w przyszłości nawet cztery osoby mogły być rodzicami, „nie jest postępem, lecz nową, arbitralną koncepcją rodzicielstwa” – powiedziała wiceprzewodnicząca frakcji Andrea Lindhol.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
17.01.2022 11:07

No proszę 4 pedofili na jedno dziecko ?

Monsignore
17.01.2022 10:50

Chętnie się dopiszę jako drugi ojciec, nawet do kilku matek, jeśli tylko dadzą za to jakąś konkretną kasę, bo jeśli grożą za to tylko alimenty, to niech mnie pocałują tam, gdzie slońce nie dochodzi😃

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x