INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:31 | niedziela | 10.12.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dwóch ojców to za mało. Pełnomocnik rządu Niemiec chce, aby dzieci miały nawet czworo rodziców

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Pełnomocnik rządu Niemiec Sven Lehmann walczy o zapewnienie dzieciom prawa do więcej niż dwojga rodziców. Jego zdaniem wymaga tego obecna rzeczywistość, w której „co trzecie dziecko dorasta w sytuacji rodzinnej, która nie odpowiada klasycznemu małżeństwu”.

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. osób queer Sven Lehmann wywołał poruszenie wśród tamtejszych chadeków. Lehmann walczy bowiem o zapewnienie dzieciom więcej niż dwojga rodziców.

- reklama -

„Dziecko powinno mieć do czterech opiekunów, ponieważ co trzecie dziecko dorasta w sytuacji rodzinnej, która nie odpowiada klasycznemu małżeństwu” – powiedział gazetom grupy medialnej Funke.

– Prawo do opieki nad dzieckiem powinno zostać rozszerzone na maksymalnie czworo rodziców. Jeśli na przykład rodzice rozstają się i oboje mają nowych partnerów, to nowi partnerzy powinni być w stanie uzyskać prawo do opieki, jeśli chcą – uważa Lehmann.

Pełnomocnik nie ukrywa, że na zmianie tej skorzystają „tęczowe rodziny”. Ale nie tylko – zyskać mają również rodziny patchworkowe.

- reklama -

Plany pełnomocnika rządu ostro skrytykowała frakcja CDU/CSU w Bundestagu. Pomysł, aby w przyszłości nawet cztery osoby mogły być rodzicami, „nie jest postępem, lecz nową, arbitralną koncepcją rodzicielstwa” – powiedziała wiceprzewodnicząca frakcji Andrea Lindhol.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
17.01.2022 11:07

No proszę 4 pedofili na jedno dziecko ?

Monsignore
17.01.2022 10:50

Chętnie się dopiszę jako drugi ojciec, nawet do kilku matek, jeśli tylko dadzą za to jakąś konkretną kasę, bo jeśli grożą za to tylko alimenty, to niech mnie pocałują tam, gdzie slońce nie dochodzi😃

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Polska azylem dla mieszkańców Unii

Do Polski uciekają ci, którzy nie mogą już żyć w „tolerancyjnej” Europie, gdzie „troska” urzędu odbiera im dzieci, dach...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx