INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:50 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rafał Ziemkiewicz: Jeśli PiS skapituluje przed Unią Europejską to straci swoją bazę społeczną

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Publicysta Rafał Ziemkiewicz podzielił się swoimi przewidywaniami dot. roku 2022. Zdaniem pisarza PiS nie może ulec wobec Unii Europejskiej, ale mimo nacisków rząd raczej wytrzyma do 2023 roku.

Rafał Ziemkiewicz udzielił wywiadu tygodnikowi „Najwyższy Czas!”. Były rzecznik UPR, a obecnie ceniony publicysta stwierdził w nim, że nie spodziewa się, aby PiS straciło władzę w tym roku.

- reklama -

„Władza PiS-u będzie dalej słabnąć i mimo wszystko nie nastąpi zmiana, bo nie ma za bardzo na kogo zmienić. Chyba że dojdzie do jakiegoś przewrotu pałacowego, ale moim zdaniem to jeszcze nie w tym roku” – ocenił Ziemkiewicz.

Publicysta stwierdził, że rząd ma duże możliwości łatania problemów gospodarczych za pomocą rozmaitych dopłat, zasiłków i tarcz. „Są duże możliwości zadłużania kraju. Zadłużenie i niezadowolenie będzie rosło, ale w 2022 roku to się na nic konkretnego nie przełoży. Możliwe, że przełoży się w zaprzyszłym, 2023 roku” – ocenił.

„Sukces Polaków w 2022 roku nastąpi wtedy, jeśli zdołają przekonać Unię Europejską, że dotychczasowa droga prowadzi do niczego. A eskalowanie nacisków nie powoduje, że Polacy przerażeni perspektywą wyrzucenia z Unii Europejskiej padną gremialnie na kolana i odrzucą władzę, która na kolana nie chce paść i się podporządkować. Myślę jednak, że determinacja unijna jest duża. Sądzę, że PiS raczej nie może skapitulować, bo straci absolutnie swoją bazę społeczną. Ale oczywiście politycy czasem popełniają błędy, więc nie wiadomo, czy nie popełnią tym razem” – dodał publicysta.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Kat na Lemingi
17.01.2022 09:18

święte słowa.
Jeśli PIS skapituluje przed Unią – to ja mam ich w dupie (choć nie jestem LGBT+).
Niech dalej bawią się beze mnie.

grom52
17.01.2022 11:06

Jeżeli tym razem odpuszczą znowu – to będzie klasyczne harakiri tego rządu miękiszonów.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x