INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:47 | środa | 30.11.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Papież wsparł zbiórkę w Łodzi. Franciszek przelał pieniądze na zakup karetki

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 listopada

Ostatnia abdykacja w dziejach Polski

25 listopada 1795 r. Gdy podpisywał akt abdykacji, tonął w długach. Po ustąpieniu z tronu, odnalazł się na dworze zaborcy. Zmarł na obcej ziemi. Pytanie,...

Koniecznie przeczytaj

Na konto Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, gdzie zbierane są pieniądze na zakup karetki dla Lwowa, wpłynęło 260 tys. Złotych. Zbiórkę wsparł papież Franciszek.

– Potwierdzam, że ostatnio wpłynęła na konto OIL znacząca kwota. W tytule przelewu napisano, że to „dar na zakup karetki dla Ukrainy od ojca świętego Franciszka i kardynała Krajewskiego”. Nadawcą wpłaty była łódzka kuria metropolitalna – powiedziała rzeczniczka Okręgowej izby Lekarskiej w Łodzi Justyna Kowalewska.

- reklama -

Jak dodała, na koncie łódzkiej OIL zgromadzone było 260 tys. zł, co oznacza, że do zgromadzenia pełnej kwoty potrzebnej na zakup karetki dla Lwowa brakuje stosunkowo niewiele. Koszt takiego pojazdu waha się między 300 a 350 tys. zł.

OIL nie ujawnia, jak wysoka była wpłata od papieża i kardynała Konrada Krajewskiego, który od kilku lat pełni funkcję jałmużnika papieskiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacka mowa nienawiści przynosi efekty

W Warszawie doszło do kolejnego napadu na kościół. Teraz pozostaje poczekać aż sąd orzeknie, że nic się nie stało. Po...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx