INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:49 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiński Alipay odcina rosyjski Sbierbank

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Usługa przelewów dla osób fizycznych z kont Sbierbanku do jednego z największych na świecie systemów płatniczych, chińskiego Alipay została zamknięta, informuje dziennik „Kommiersant”. 

Według gazety, coraz więcej banków zagranicznych boi się pracować bezpośrednio poprzez otwieranie rachunków korespondencyjnych w Sbierbanku, który został objęty sankcjami.

- reklama -

Obecnie z aplikacji mobilnej Sbierbanku zniknęła możliwość wysyłania przelewów do Alipay, co znacznie ograniczyło możliwość przekazywania środków z Rosji do Chin. Według szacunków, wolumen takich operacji wynosił około 1 miliarda dolarów rocznie.

– Popyt był duży, ponieważ do ojczyzny przekazywali pieniądze liczni Chińczycy pracujący we wschodniej części Federacji Rosyjskiej, a także Rosjanie w ramach tzw. szarego importu z Chin – twierdzi „Kommiersant”, przypominając, że Alipay to jeden z największych systemów płatności, z którego korzysta ponad 460 tysięcy firm na całym świecie.

Usługa płatności Sbierbank – Alipay została wdrożona we współpracy z Western Union i zatrzymana z powodu zaprzestania działalności WE w Rosji na skutek embarga.

- reklama -

Według gazety, Chiny to nie jedyny kierunek, który wypadł z aktywnie rozwijanego systemu przekazów pieniężnych Sbierbanku. Ze względu na ryzyko wtórnych sankcji bank stracił partnera transferowego w Azerbejdżanie. Następnie możliwość przelewów odcięła Mołdawia. Bank stracił też jednego ze swoich głównych partnerów w Uzbekistanie, Ipak Yuli.

– Ograniczenia nałożone na bank uniemożliwiają otwieranie rachunków do rozliczeń z innymi bankami, które są członkami systemów przekazów pieniężnych – oceniają rosyjscy eksperci rynku elektronicznych płatności.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx