INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:22 | niedziela | 10.12.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiński Alipay odcina rosyjski Sbierbank

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Usługa przelewów dla osób fizycznych z kont Sbierbanku do jednego z największych na świecie systemów płatniczych, chińskiego Alipay została zamknięta, informuje dziennik „Kommiersant”. 

Według gazety, coraz więcej banków zagranicznych boi się pracować bezpośrednio poprzez otwieranie rachunków korespondencyjnych w Sbierbanku, który został objęty sankcjami.

- reklama -

Obecnie z aplikacji mobilnej Sbierbanku zniknęła możliwość wysyłania przelewów do Alipay, co znacznie ograniczyło możliwość przekazywania środków z Rosji do Chin. Według szacunków, wolumen takich operacji wynosił około 1 miliarda dolarów rocznie.

– Popyt był duży, ponieważ do ojczyzny przekazywali pieniądze liczni Chińczycy pracujący we wschodniej części Federacji Rosyjskiej, a także Rosjanie w ramach tzw. szarego importu z Chin – twierdzi „Kommiersant”, przypominając, że Alipay to jeden z największych systemów płatności, z którego korzysta ponad 460 tysięcy firm na całym świecie.

Usługa płatności Sbierbank – Alipay została wdrożona we współpracy z Western Union i zatrzymana z powodu zaprzestania działalności WE w Rosji na skutek embarga.

- reklama -

Według gazety, Chiny to nie jedyny kierunek, który wypadł z aktywnie rozwijanego systemu przekazów pieniężnych Sbierbanku. Ze względu na ryzyko wtórnych sankcji bank stracił partnera transferowego w Azerbejdżanie. Następnie możliwość przelewów odcięła Mołdawia. Bank stracił też jednego ze swoich głównych partnerów w Uzbekistanie, Ipak Yuli.

– Ograniczenia nałożone na bank uniemożliwiają otwieranie rachunków do rozliczeń z innymi bankami, które są członkami systemów przekazów pieniężnych – oceniają rosyjscy eksperci rynku elektronicznych płatności.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Polska azylem dla mieszkańców Unii

Do Polski uciekają ci, którzy nie mogą już żyć w „tolerancyjnej” Europie, gdzie „troska” urzędu odbiera im dzieci, dach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx