INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:44 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jacek Żakowski: – Platforma będzie pilnowała, żeby biedota nie przeżarła całego PKB. Komentatorzy: – Ujawnił stosunek PO do Polaków.

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Żakowski w Tok Fm o Platformie, Lewicy, Kulczyku i biedocie przeżerającej PKB. Prawica reaguje, opozycja i Kulczyk milczą.

Publicysta Jacek Żakowski oraz pisarz Tomasz Piątek gościli w audycji Piotra Najsztuba w radiu Tok FM. Komentowali m.in. wybory na Węgrzech i czwarte z rzędu zwycięstwo Victora Orbana.

- reklama -

Słowa

Wszyscy trzej od dawna są przeciwnikami zarówno Fideszu, jak i PiS. Panowie zatroskali się o to, żeby w Polsce nie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Na pytanie, co robić, Żakowski odparł: – To jest oczywiste. Przepraszam: cielę to jest w stanie zrozumieć, a już szympans na pewno. Dlaczego cały czas popełniamy takie proste błędy polityczne? Zamiast mówić: „tak, różnimy się wszystkim”. Lewica będzie pilnowała, żeby liberałowie nie oddali całej kasy Kulczykowi. Platforma będzie pilnowała, żeby biedota nie przeżarła całego PKB. I tak dalej. Zamiast o tym mówić, wyciszamy te różnice i wtedy zniechęcamy wyborców.

Komentarze

- reklama -

Na te natychmiast zareagowała prawa strona sceny politycznej. Komentując ja na Twitterze, wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński, napisał: „Platforma będzie pilnowała, żeby biedota nie przeżarła całego PKB (…) Zamiast o tym mówić, wyciszamy to i zniechęcamy wyborcow” – J. Żakowski ujawnia program opozycji. Dziękujemy!”.

Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska, ocenił: – Od dłuższego czasu w pewnych kręgach, które sprzyjały Platformie Obywatelskiej, pojawiała się pogarda wobec ludzi, którzy mają mniejsze dochody, bądź większą rodziną. Słowa Jacka Żakowskiego są podtrzymaniem opinii tych środowisk, które pogardliwie podchodzą do osób, które nie są w klasie średniej. Stygmatyzuje się osoby o mniejszych dochodach. A powinno być odwrotnie. Należy ich wspierać i pomagać im.

Z kolei Dominik Tarczyński w programie „Jedziemy” na antenie TVP Info stwierdził: – Niczego się nie nauczyli, cały czas będą przegrywać, ponieważ gardzą ludźmi. Nazywają siebie zamożnymi elitami, które nie potrzebują korzystać z PKB. Ta pogarda sprawia, że przegrali osiem razy i będą przegrywać kolejne.
Na razie politycy Platformy Obywatelskiej ani Lewicy nie przyznali się do realizacji projektów ogłoszonych przez Żakowskiego. Sprawy nie skomentował także Dominik Kulczyk.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
08.04.2022 18:45

. . . żakowski to,, C” ep ,,, C” cepa ,,C” epem,, P” ogania żydowski PO miot

Ewa
09.04.2022 19:42

Tego typu wypowiedzi tych ,którzy są za PO robią wszystko ciągnąc tą partię ku dołowi. Dobrze bo nigdy już nie powrócą do rządzenia.

nie ma
20.08.2023 09:20

..gdzie ten cep się wychował , kto mu dał takie dobre maniery , może jak Ten oborowy z kołchozu ., jadłeś chamie polski chleb a teraz srasz ja to Janda . honor dla was to kasa . napij się melisy . cepie . .

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Tylko jego brakowało!

Rosja to jednak stan umysłu. Odbudowując imperialną potęgę postanowiła odwołać się do swego najbardziej znanego przywódcy - Józefa Wissarionowicza....

Przeczytaj jeszcze to!

4
0
Podziel się z nami swoją opiniąx