INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:40 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tusk do Macrona: mamy rząd, który obiektywnie pomaga Putinowi

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Udzielając poparcia Macronowi, Donald Tusk stwierdził, że w Polsce rządzący obiektywnie pomagają Putinowi i nie podejmują czynności na rzecz polskiego rolnika.

Walczący o reelekcję Emmanuel Macron ostro zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego za rzekomą ingerencję „w kampanię wyborczą we Francji”, po tym, jak Morawiecki „kilkakrotnie przyjął panią Marine Le Pen”.

- reklama -

Na słowa Macrona zareagował Donald Tusk, który nieproszony wystawił obecnemu prezydentowi Francji „laurkę” i stwierdził, że polski rząd… obiektywnie pomaga Putinowi.  – – Mamy dzisiaj rząd i partię rządzącą, które od rana do wieczora atakują Zachód, osłabiają UE i obiektywnie pomagają Putinowioznajmił Tusk.

Mi jest tak po ludzku bardzo, bardzo wstyd, kiedy słyszę premiera Morawieckiego, który wychwala Marine Le Pen i który atakuje prezydenta Emmanuela Macrona w przeddzień pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, gdzie idą łeb w łeb oboje – i pani Le Pen i aktualny prezydent Macron – powiedział. Premiera Węgier wprost nazwał putinowskim agentem. – Jest mi strasznie wstyd, kiedy słyszę, że jednym z pierwszych gratulujących jeszcze w nocy Viktorowi Orbanowi, temu putinowskiemu, politycznemu agentowi w Europie, jest premier Morawiecki. To w ogóle jest kapitalny zestaw tych, którzy pospieszyli z gratulacjami dla Orbana: to był Morawiecki, Le Pen i Trump. I oczywiście na szczycie tej ponurej piramidy – Putin. Tych czworo pogratulowało Orbanowi. Niestety wśród nich jest polski premier. – mówił Tusk.

Próbował też przekonać, że obecnie rządzący, „nie wykonują najbardziej elementarnych czynności na rzecz polskiej rodziny, polskiego gospodarstwa i polskiego rolnika”. Nie wspomniał, co zrobił dla rolników będąc premierem i pełniąc ważne funkcje w Brukseli.

- reklama -

Tusk ingeruje w wybory we Francji

Co prawda nie na wiecu w Paryżu, tylko w Braniewie-Mamonowie k. Terespola, gdzie odwiedzał terminal kolejowy, ale Tuska jawnie poparł Macrona. – Jeśli będziemy mieli proputinowską panią prezydent we Francji – a za to trzyma kciuki dzisiaj Morawiecki i cały PiS, to jest zupełnie niebywała sytuacja – to kwestia Ukrainy znajdzie się w absolutnie krytycznej fazie – stwierdził.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się już w niedzielę. Jak do tej pory, Macron nie uznał wypowiedzi Tuska za ingerencję w te wybory. Nie odniósł się też do tego, czy zabierając głos na wiecu przeciwników Orbana, Tusk ingerował w węgierskie wybory.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
14.04.2022 07:19

Czy tego bydlaka, folksdojcza i zdrajcę nie można wsadzić do ciupy i zamknąć mu wreszcie ten parszywy ryj ?

grom52
14.04.2022 07:24

Tusk’insynu – wiesz co to HONOR ? Gdybyś postawił przede mną 1.000.000 € w dyplomatce i ofiarował mi je za poprawienie ci krawatu – to naplułbym ci w ten twój wredny rudy r.. . Nie wierzysz ? Weź ekipę z tvn i przyjedź do mnie – to to nagramy.

dotu
23.04.2022 19:20

To typowa hitlerowska szmata który wyssał mleko od matki Adolfa Hitlera.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bitwa o “stację Kremla”

Należący do amerykańskiego koncernu TVN "stacją Kremla"? Wystarczy prześledzić historię powstania stacji, daleką od bajeczki o zdolnych biznesmenach i...

Przeczytaj jeszcze to!

3
0
Podziel się z nami swoją opiniąx