INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:10 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dziennikarka zastrzelona przez wojsko izraelskie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

W obozie dla uchodźców na Zachodnim Brzegu została zastrzelona dziennikarka. Zginęła w czasie ataku wojska izraelskiego na obóz.  

W środę rano wieloletnia dziennikarka Al-Dżaziry Szirin Abu Akleh została zastrzelona podczas ataku wojsk Izraela na obóz dla uchodźców w mieście Dżenin na Zachodnim Brzegu. Dziennikarka została trafiona w głowę. Według Al-Dżaziry Akleh zginęła z rąk Izraelczyków. A mówiąc bez poprawności politycznej – Żydów. Izrael nie potwierdził oskarżeń.

- reklama -

Reakcja Polski

W środę do zastrzelenia dziennikarki odniosło polskie MSZ. „Polska potępia strzelanie do dziennikarzy stacji Al Jazeera, do którego doszło dzisiaj rano pod Jenin na palestyńskich terytoriach okupowanych. Strzały, w wyniku których poniosła śmierć Shireen Abu Aqla, a drugi reporter został ciężko ranny, uderzyły także w wartości cywilizowanego świata – wolność prasy i prawo do informacji”, głosi treść oświadczenia podpisanego przez rzecznika MSZ Łukasza Jasinę.

W oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśliło, że okoliczności „wydarzenia” należy „zbadać w bezstronny sposób”, a winni powinni zostać postawieni przed sądem i ukarani.

- reklama -

„Sytuacja, w której podczas operacji militarnej giną cywile, nie powinna się wydarzyć. Rodzinie i bliskim zabitej dziennikarki przesyłamy wyrazy współczucia, a rannemu dziennikarzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia”, głosi oświadczenie. Na razie opinia międzynarodowa nie podnosi alarmu w kwestii postępowania Izraela.

Bezprawie i okupacja

Od czasu rozpoczęcia przez Izrael okupacji palestyńskiego terytorium Zachodnim Brzegu Jordanu i kontroli we Wschodniej Jerozolimie, Izrael zbudował w Palestynie szereg nielegalnych osiedli zamieszkałych przez żydowskich osadników, chronionych przez wojsko.

- reklama -

Nie zamierza się wycofać z bezprawnie zajętych terenów a ONZ nic nie robi w kierunku rozwiązania tej sytuacji.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx