INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:29 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niedzielski autorem dowcipu roku 2022!

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Co prawda mamy jeszcze pierwszą połowę roku, ale już mocnego kandydata do autorstwa dowcipu roku. Adam Niedzielski oznajmił, że poprawa stanu zdrowia pacjenta zależy od kontaktu z lekarzem. No kto by pomyślał?
Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział Kongresie Humanizacji Medycyny, który odbył się w Warszawie. Sam Kongres jest ukierunkowany na „pracowników jednostek ochrony zdrowia, nauczycieli akademickich, etyków, studentów kierunków medycznych, nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych i społecznych, organizacji pozarządowych reprezentujących pacjentów, dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowia oraz dyrektorów i menadżerów szpitali”. Słowem – faktycznie adresowany jest do ludzi szeroko rozumianej medycyny. Na temat pożytku płynącego z tego rodzaju imprez zdania są podzielone, ale obecność i udział w imprezie ministra zdrowia nie jest niczym dziwnym. Dziwne było za to wystąpienie Niedzielskiego.
Minister w kontakcie z lekarzem
Adam Niedzielski bowiem zaakcentował, że poprawa stanu zdrowia pacjenta jest uwarunkowana infrastrukturą, sprzętem, sposobem leczenia, ale też… relacją z lekarzem i wzajemnym zrozumieniem. No kto by pomyślał, że stan zdrowia zależy nie tylko od zdrowej diety ale i od możliwości kontaktu z lekarzem. Toż to „odkrycie” na miarę Nobla. Zaiste minister zasługuje na swoje stanowisko. – To jest idealny temat, idealny czas, idealne miejsce, (…) żeby dyskutować na ten temat – powiedział. Fakt. Idealny. Po dwóch latach zamknięcia przez Ministerstwo praktycznie całej służby zdrowia. Brawo!
To nie koniec, bo pan minister podkreślił, że dyskusja o hukomunizacji medycyny powinna skupiać się właśnie na komunikacji, zaufaniu i empatii. Dodał, że ma nadzieję, iż dyskusje przełożą się na konkretne projekty.
Kijem w okno
Dziwnym trafem panu ministrowi umknęło, że dzięki polityce jego resortu w ciągu ostatnich dwóch lat i tak marne szanse Polaków na kontakt z lekarzem, niejednokrotnie spadły do zera. Jak Polacy mieli kontaktować się z lekarzami, skoro przychodnie i szpitale zostały zamknięte, a operacje poodwoływane? Pan minister nie musiał pukać kijem o okno rządowej lecznicy, jak musieli to robić  pacjenci przychodni w Tarnobrzegu na Podkarpaciu i nie zapewne nie był diagnozowany przez telefon. W sytuacji, gdy w ciągu dwóch lat z powodu braku możliwości leczenia umarło tysiące Polaków, a kontakt tych co przeżyli (o ile w ogóle do lekarza się dostaną), ogranicza się do piętnastominutowej wizyty, takie opowieści to kpina i dowcip roku. Może niech pan minister spróbuje nawiązać „relacje” z lekarzem dowolnej specjalizacji z pozycji zwykłego Kowalskiego, a potem zacznie zabierać głos? A jak już go zabierze, to zamiast opowiadać farmazony, powie, kto poniesie wreszcie odpowiedzialność za chaos w służbie zdrowia, który w ciągu ostatnich dwóch lat kosztował Polaków tyle zdrowia.

Źródło: PAP, NCzas

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
09.06.2022 22:17

Mam nadzieje że przyjdzie czas na osądzenie tych psychopatów za całokształt ich poczynań na szkodę obywateli.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx