INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:29 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dobrze, że Kidawa niedoszła…

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Do kompletu stylizacji, w jakiej Małgorzata Kidawa-Błońska składała hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej, zabrakło tylko siaty kartofli.

Piętnastego sierpnia posłowie Koalicji Obywatelskiej postanowili samodzielnie uczcić, jak napisał na Twitterze Jan Grabiec – Bohaterów Bitwy Warszawskiej, składając niezbyt okazałą wiązankę na Grobie Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Oczywiście przed uroczystościami państwowymi.

- reklama -

Platformę Obywatelską podczas składania kwiatów reprezentowali: Jan Grabiec, Andrzej Halicki, Maciej Lasek, postkomunista Dariusz Rosati, Kamila Gasiuk-Pihowicz i Małgorzata Kidawa-Błońska. Ta ostatnia pełni funkcję wicemarszałka Sejmu i była kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski.

Cała grupa wyglądała dość żenująco, zwłaszcza Rosati w okularach przeciwsłonecznych i czerwonym krawacie (został mu z dawnych czasów?), ale przynajmniej się starali. “Internety” bez dwóch zdań “wygrała” Kidawa-Błońska. Ubiór stosowny do okazji to jeden z wyznaczników kultury osobistej. Kidawa pokazała po raz kolejny, ile jej posiada.  Pobiła nawet ubiór żony Leszka Millera. Aleksandra Miller, w czasie, gdy była premierową, na spotkanie z cesarską parą Japonii, założyła sukienkę bez rękawów, z głębokim dekoltem i „ozdobioną” napisami „sexy”, „pink”, „cute”, „love” i „pretty”. Do tej pory ta sukienka uchodziła za największą modową wpadkę w III RP, choć jej właścicielka, w przeciwieństwie do kandydatki PO na prezydenta, nie pełniła żadnej funkcji publicznej. Małgorzata Kidawa właśnie pobiła rekord tamtej żenady.

Szczyt obciachu

- reklama -

Patrząc na Kidawę można było odnieść wrażenie, że ktoś z Platformy zadzwonił do przebywającej „na działce” wicemarszałek Sejmu, żeby natychmiast przyjechała do Warszawy na Plac Piłsudskiego, bo „potrzebna jest”. Kidawa wyleciała więc z domu jak stała i w efekcie hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej, złożyła w powyciąganej „bazarowej” bluzce w kwiatki, krzywej, za to powiewającej, plisowanej spódnicy i „sandałach pielgrzyma”.

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z PO oddaje “hołd” bohaterom Bitwy Warszawskiej 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Fot. Twitter/Platforma News (fragment)

Całość wyglądała, jakby została kupiona w sklepie z używaną odzieżą za 10 zł. Do kompletu wicemarszałkini zabrakło tylko siaty sklepu z robalem w logo, ewentualnie siaty z kartoflami. Jedno i drugie pasowałoby idealnie. Siat zabrakło pewnie tylko dlatego, że warzywniaki były zamknięte, przez co Kidawa pojawiła się w Warszawie z pustymi rękami, co uczyniło stylizację niekompletną.

Znawczyni mody

- reklama -

Oczywiście wszystkie modowe portale, wyszukujące „wpadki” Agaty Dudy, nagle nabrały wody w usta. Pewnie czekają na opinię stylistów, którzy zwrócą uwagę, że Kidawie udało się uniknąć modowego faux pas. Istotnie – skarpetek do swoich sandałów nie założyła, ale wszystko jeszcze przed nami.

Dziś można powiedzieć jedno – jak to dobrze, że Kidawa to niedoszła prezydent Polski. Byłby jeszcze większy wstyd, niż za ręcznie kierowaną przez Angelę premierkę Ewę Kopacz.

Delegacja Platformy Obywatelskiej przed Grobem Nieznanego Żołnierza 15 sierpnia 2022 r. Fot. Twitter/Platforma NEWS

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa-Maria
16.08.2022 19:59

Jaka delegacja takie obchody . Kidawa zawsze przypominała osobę nierozgarniętą. Ważne że nie poszła w przeciwnym kierunku jak to było z Ewą Kopacz. Ta to była na sporym rauszu.

piter
17.08.2022 10:04

C ep , C epa , C epem P ogania

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx