INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:39 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koleżanka „babci Gandzi” na lotnisku Chopina

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Nietypowy przemyt narkotyków udaremnili celnicy z warszawskiego Okęcia. Chodzi nie tyle o ilość „towaru”, co o osobę przemytnika, a właściwie przemytniczki

Dziesięć lat temu tryumfy święciła francuska komedia kryminalna „Babcia Gandzia”. Gdy w ręce klepiącej biedę francuskiej emerytki trafiła przypadkowo paczka z haszyszem, ta postanowiła skorzystać z okazji i trochę… pohandlować. Dilować na winklu się bała, więc zajęła się… wypiekiem ciasteczek wzbogaconych „ziołem”. Babcine wypieki wzbogacone o nietypowy składnik szły jak woda, do tego stopnia, że „babcia Gandzia” za wspólniczki wzięła dwie sąsiadki. Dogadana z miejscowym gangiem, babcia rozkręcała biznes. Pewną „przeszkodą” był zięć babci – policjant z wydziału antynarkotykowego. Finalnie babcia przeniosła interes do Holandii, gdzie mogła go prowadzić legalnie, ale ostatnie sceny filmu dawały do zrozumienia, że główna bohaterka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

- reklama -

Film najwyraźniej obejrzała 81-letnia obywatelka Danii, która postanowiła zostać… przemytniczką. Wpadła na lotnisku Chopina w Warszawie.

Okazało się, że w podwójnym dnie walizki przewoziła 5 kg heroiny o wartości prawie 2,4 mln zł. Przylatująca z Afryki starsza pani została zatrzymana do kontroli, bo zabrakło jej zimnej krwi, a jej nerwowe zachowanie zwróciło uwagę celników.

„Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina” – przekazała Anita Wielanek, rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

- reklama -

Starsza pani została już zatrzymana. Za przemyt narkotyków w takiej ilości grozi od 3 do 15 lat więzienia. Wygląda na to, że sporą część emerytury może spędzić szydełkując za kratami. Ciekawe, jakie miejsce zajmie w więziennej hierarchii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx