INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:41 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koleżanka „babci Gandzi” na lotnisku Chopina

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Nietypowy przemyt narkotyków udaremnili celnicy z warszawskiego Okęcia. Chodzi nie tyle o ilość „towaru”, co o osobę przemytnika, a właściwie przemytniczki

Dziesięć lat temu tryumfy święciła francuska komedia kryminalna „Babcia Gandzia”. Gdy w ręce klepiącej biedę francuskiej emerytki trafiła przypadkowo paczka z haszyszem, ta postanowiła skorzystać z okazji i trochę… pohandlować. Dilować na winklu się bała, więc zajęła się… wypiekiem ciasteczek wzbogaconych „ziołem”. Babcine wypieki wzbogacone o nietypowy składnik szły jak woda, do tego stopnia, że „babcia Gandzia” za wspólniczki wzięła dwie sąsiadki. Dogadana z miejscowym gangiem, babcia rozkręcała biznes. Pewną „przeszkodą” był zięć babci – policjant z wydziału antynarkotykowego. Finalnie babcia przeniosła interes do Holandii, gdzie mogła go prowadzić legalnie, ale ostatnie sceny filmu dawały do zrozumienia, że główna bohaterka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

- reklama -

Film najwyraźniej obejrzała 81-letnia obywatelka Danii, która postanowiła zostać… przemytniczką. Wpadła na lotnisku Chopina w Warszawie.

Okazało się, że w podwójnym dnie walizki przewoziła 5 kg heroiny o wartości prawie 2,4 mln zł. Przylatująca z Afryki starsza pani została zatrzymana do kontroli, bo zabrakło jej zimnej krwi, a jej nerwowe zachowanie zwróciło uwagę celników.

„Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina” – przekazała Anita Wielanek, rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

- reklama -

Starsza pani została już zatrzymana. Za przemyt narkotyków w takiej ilości grozi od 3 do 15 lat więzienia. Wygląda na to, że sporą część emerytury może spędzić szydełkując za kratami. Ciekawe, jakie miejsce zajmie w więziennej hierarchii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Źle się dzieje w domu Jandy – nic nie musi

Krystynie Jandzie i tak źle, i tak niedobrze. W teatrze – dobrze, bo ma pełną widownię i źle, bo...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx