INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:05 | środa | 22.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja bardziej zatroskana o rozrywki bandytów niż o wakacje dzieci  

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

W Polsce dzienna stawka żywieniowa odsiadującego wyrok przestępcy bywa wyższa niż chorego w szpitalu. We Francji bandytom zapewniane są rozrywki niedostępne dla tamtejszych dzieci. UE w pełnej krasie.

Francuska „troska o praworządność” w Polsce znalazła swoje wyjaśnienie. Nie ma dnia, żeby we Francji nie wybuchł jakiś skandal. A to gwałcona jest wolność słowa, a to LGBTy czują się obrażeni faktami, a to Macron zrobi z siebie ruskiego pajaca. Jakoś trzeba uwagę od problemów odwracać. Najlepiej kosztem Polski. Ciekawe, jaki atak zostanie przypuszczony na Warszawę po najnowszej publikacji francuskich mediów. Rzecz dotyczyła „resocjalizacji”, czyli zapewnienia przestępcom rozrywek, o jakich mogą zapomnieć wolni Francuzi.

- reklama -

Oto w ostatnich dniach do internetu wyciekły zdjęcia zawodów cartingowych i popisów motocrossowych, które odbyły się w więzieniu we Fresnes pod Paryżem. Wyścigi gokartów z udziałem więźniów i innymi więźniami jako kibicami zawodów odbyły się pod koniec lipca, ale dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne.

Bandyci lepsi od dzieci

Zawody odbyły się pod nazwą „Koh-lanta w więzieniu Fresnes” i były inspirowane popularnym we Francji programem telewizyjnym Koh-Lanta. To popularny francuski reality show. We Fresnes do rywalizacji stanęli więźniowie, strażnicy i „młodzież z sąsiedztwa”. Pomysłodawcy imprezy byli tak pewni swego, że w czasie jej trwania powstał tego reportaż TV, który miał mieć pozytywny wydźwięk udanej integracji przez zabawę i sport. Większość Francuzów nie doceniła kreatywności proponowania przestępcom świetnej zabawy jako resocjalizacji.

- reklama -

 „Club Med w więzieniu we Fresnes (…) Ofiary to docenią” – komentował na Twitterze polityk „Reconquest!” Érica Zemmoura, Gilbert Collard.

Czy możesz sobie wyobrazić co czują ofiary i rodziny ofiar tych skazanych, kiedy widzą, jak ich oprawcy jeżdżą sobie w więzieniu gokartami?” – zapytał Damien Rieu.

Szef Zjednoczenia Narodowego Sébastien Chenu skomentował owe filmy krótko; „w tym czasie co trzecie dziecko w kraju nie jedzie na wakacje”.

- reklama -

Dymisji nie będzie

Oburzeni politycy prawicy zażądali dymisji ministra sprawiedliwości Duponda-Morettiego. Ten jednak nie poczuwa się do odpowiedzialności. Gdy sprawa stała się głośna, zapowiedział „dochodzenie administracyjne” i na tym zakończył swoją aktywność.

I tylko niektórzy Francuzi skomentowali, że w zasadzie są wdzięczni. Dzięki informacjom o więziennych rozrywkach uzyskali wiedzę, gdzie młodzież z przedmieść „wielkich ośrodków” uczy się ulicznych wyścigów samochodowych. Ucieszyć się mogą i przestępcy z innych państw. Tylko patrzeć, jak bandyci, złodzieje i oszuści, odsiadujący w Polsce wyroki, stwierdzą, że polskich więzieniach  dochodzi do łamania „praw człowieka” z powodu braku rozrywek zapewnianych francuskim kryminalistom. TSUE i inne unijne instytucje ze pewności im przytakną.

Źródło:

Najwyższy Czas

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jenoty to złooooo…

Jest. Już jest. Dwieście trzydziesta czwarta odsłona przyczyn koronawirusa. Zatem - nie nietoperze w niedogotowanej zupce, niemyte owoce ani...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx