INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:01 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Profesor Bralczyk na cenzurowanym  

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Prof. Jerzy Bralczyk to wybitny znawca języka polskiego. Właśnie został ocenzurowany, a jego wykład usunięty z internetu. Okazało się, że akademickie wyjaśnianie zawiłości języka polskiego, to… „mowa nienawiści”.

Przez całe dziesięciolecia polskie dzieci na przykładzie uroczego wierszyka „Murzynek Bambo” uczyły się, że wszystkie dzieci na świecie są takie same, tak samo się uczą, bawią i rozrabiają i warto się przyjaźnić bez względu na różnice. Aż okazało się, że słowa „szkoda, że Bambo, czarny, wesoły nie chodzi razem z nami do szkoły”, są rasistowskie, a wierszyk powinien być zakazany. Teraz okazuje się, że sławne „algorytmy” dopadły i ocenzurowały wybitnego polskiego językoznawcę. Tym razem padło na prof. Jerzego Bralczyka. Jego wykład został ocenzurowany i usunięty z popularnej platformy internetowej. Profesor użył w nim słowa „murzyn”.

- reklama -

„Radość była przedwczesna. TikTok znów zablokował wykład prof. Jerzego Bralczyka za użycie w nim słowa «murzyn». Choć Pan Profesor tłumaczy w nim, że słowo to nie miało kiedyś pejoratywnego znaczenia, a wykład ma formę pięknie akademicką. Nie ogarniam tego świata” – skomentował sprawę na Twitterze dr Maciej Kawecki.

Polityczna poprawność, jak bardzo jest dyskutowana i jak często dzieli ludzi. Feminatywy. No oczywiście, że tak! Kiedyś się mówiło: „Polacy!”. I wszyscy wiedzieli, to razem. A teraz się mówi „Polki i Polacy”. Od razu się dzieli… tu Polki, a tu Polacy. No, może trzeba by jakieś trzecie słowo wymyślić, przeciwko któremu kobiety by nie protestowały? Ale tylko „polactwo” mi przychodzi do głowy, a to chyba niedobre jest – mówił prof. Jerzy Bralczyk podczas wykładu pt. „Harmonia” na Festiwalu Bomba Megabitowa 2022.

Profesor oczywiście ma rację, ale w dzisiejszym świecie rozsądek coraz częściej przegrywa z polityczną poprawnością. Jak poinformował szef Instytutu Lema dr Maciej Kawecki, opublikowany na platformie TikTok film z Bralczykiem został zablokowany z powodu „mowy nienawiści”. Później udało się go odblokować, ale okazuje się, że jedynie na kilkanaście godzin.

- reklama -

Taka to wolność poglądów we współczesnym świecie – jednym wolno szerzyć nienawiść i obrażać innych wulgaryzmami (np. ludzi wierzących), inni są za swoje poglądy cenzurowani. Jeśli wybitny profesor nie może prowadzić wykładu i jest blokowany, to o jakiej wolności mówimy? W dodatku coraz częściej padają zapowiedzi, że komunikacja z tradycyjnych mediów (np. papierowych gazet) zostanie przeniesiona do Internetu. A wtedy skończy się wolność nawet nauki. I tak teorie spiskowe przestają być teoriami spiskowymi.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

9 KOMENTARZE

9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Polak
23.09.2022 07:51

To jest właśnie efekt tego, że nie ma kto na świecie utworzyć alternatywnych środków masowego przekazu w internecie przez ludzi nieopanowanych debilnymi ideologiami. To jest hańba dla świata nauki i techniki, że podporządkował się grupie ludzi, którzy mają w dupie wolność słowa i dyktuje innym co mają mówić i pisać. To się w ogóle w głowie nie mieści, że w XXI wieku ma coś takiego miejsce w skali światowej.

Burmistrzowa
21.09.2022 11:17

Jak jest forma żeńska od Dzban?

Kazia Szczuka POwinna to wiedzieć 😉

Burmistrzowa
21.09.2022 11:20

Murzyn to amerykański Neger i jest tam obraźliwy, ale…
u nas obraźliwy Czarnuch jest amerykańsko POzytywny 😉

Wot i różnice kulturowe

grom52
22.09.2022 18:35

To morze murzynów zaczniemy nazywać PIGMENTO-PONAD-POZYTYWNY (PPP albo 3P lub coś w tym rodzaju).

grom52
22.09.2022 18:41

Oczywiście “może” jest przez z kropką czyli Ż. Przepraszam za literówkę

pablo
07.10.2022 21:45

Tak niszczy sie wolnosc, ludzi inteligentnych i wyksztalconych na ktorych kraje powinny sie opierac.

Paweł Kopeć
18.10.2022 08:45

Nie. polemizowałbym… prof. B. nie jest wybitny jak i pozostali znawcy z UW, wg których wszystko można w języku, wszystko jest poprawne, bo jest tzw. UZUS!; to już lepiej mój były prof. J. Miodek /dawniej UWr. im. B. Bieruta/, który jako jedyny krytykował otwarcie i wyśmiewał niedorzeczność języka politycznej poprawności /PC/ i jej kretynizmy w stylu: cyganie jako Romowie /Rzymianie?!/, niepełnosprawni –sprawni inaczej /!?/, murzyni – Afroamerykanie /?!/ albo RAZ, co wyśmiał pojęcie gej/czyli wesołek, kalka językowa/, tyle że który pederasta jest wesoły?!. Nieprawdaż?!
No i nie ma już sprzątaczek – a są za to panie sprzątające… cha cha cha
Absurd, groteska, paranoja myślowa i językowa zarazem; chory świat XXI stulecia: Orwell + Huxley i J. Stalin/ZSRR, pierwszy językoznawca…
Zgroza!

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

9
0
Podziel się z nami swoją opiniąx