INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:00 | niedziela | 29.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niemka grozi Włochom

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Ursula von der Leyen jest stary bolszewik – demokracja jest wtedy, kiedy jest tak, jak ona chce. Jeśli którykolwiek naród zdecyduje inaczej, to Niemka znajdzie bat na niego. Wyraźnie zapowiedziała to Włochom.

Jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia, że Unia Europejska nie zmierza do zamordyzmu pod niemieckim nadzorem, to ostatnia wypowiedź Ursuli von der Leyen powinna je całkowicie rozwiać.

- reklama -

Odnosząc się do niedzielnych wyborów parlamentarnych we Włoszech, w których największe szanse na zwycięstwo ma prawica, przewodnicząca Komisji Europejskiej stwierdziła, że jeśli sprawy pójdą „w trudnym kierunku”, to KE ma „narzędzia”, takie jak w przypadku Polski i Węgier. Słowa te padły na amerykańskim uniwersytecie Princeton, kiedy podczas przeprowadzanej tam debaty, von der Leyen została zapytana o wybory we Włoszech, także w kontekście tego, że niektórzy mają powiązania z Rosją.

„Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier” – wypaliła szefowa KE.

Bolszewiczka

- reklama -

„Moje podejście jest takie, że pracujemy z każdym demokratycznym rządem, gotowym pracować z nami. A zatem zobaczymy, jak pójdą te wybory; także osoby, którym rządy muszą odpowiedzieć, odgrywają ważną rolę” – oświadczyła. Notabene już postawiła siebie w roli władczyni Europy.

I to było na tyle, jeśli chodzi o definicję demokracji. W przypadku von der Leyen jest ona identyczna, jak w przypadku zatwardziałego komucha Jasińskiego z serialu „Dom” – demokracja jest dla nas i dla tych, co myślą tak, jak my. Jeśli ktoś nie myśli tak, jak myśli Niemka, to nie ma demokracji, a Ursula jest gotowa użyć wszelkich instrumentów do jej zaprowadzenia.

Oburzenie we Włoszech

- reklama -

Kto wygra nie wiadomo, ale sondaże przedwyborcze wskazują na wyraźne zwycięstwo bloku centroprawicy, czyli prawicowych ugrupowań Bracia Włosi i Liga oraz Forza Italia. Nic dziwnego, że potraktowani „z buta” włoscy politycy poczuli się urażeni.

Szef centrolewicowej Partii Demokratycznej, były premier Enrico Letta, komentując wypowiedź von der Leyen powiedział, że wypowiedź von der Leyen „musi zostać wyjaśniona”. „Zwłaszcza zastosowana wobec Włoch staje się elementem, który wywołuje chaos” – ocenił.

Były centrolewicowy premier Matteo Renzi z ugrupowania Italia Viva zwrócił się wprost do samej zainteresowanej: „von der Leyen z wielkim szacunkiem mówię, że nie czekamy na oceny naszej wolnej demokratycznej drogi. Domagamy się prawa do wyboru naszych reprezentantów”.

Eurodeputowani Ligi złożyli w Parlamencie Europejskim wniosek o wysłuchanie von der Leyen w sprawie jej wypowiedzi.

Matteo Salvini poszedł jeszcze dalej i zapowiedział, że jego grupa w PE złoży wniosek o wotum nieufności dla von der Leyen.

„Wstydź się. Miejcie szacunek dla narodów Unii Europejskiej i Włochów, którzy głosują. To się nazywa demokracja” – oświadczył Salvini.

„A zatem przeproś albo podaj się do dymisji, także dlatego, że my pamiętamy przeszłość. Kiedy nadchodzą groźby z Niemiec i od Niemców, nie wszystko przebiega bez problemów”- dodał.

Obietnica dla Tuska

Niemka na razie nie przeprosiła ani nie wycofała swojej wypowiedzi. Tym sposobem jasno dała do zrozumienia, że za nieustannym „grillowaniem” Polski nie stoi żadna troska o „praworządność”, tylko prosta wściekłość na wynik głosowania Polaków. I że to „grillowanie” będzie trwało, dopóki Polacy nie wybiorą Tuska. W końcu von der Leyen obiecała mu, jako swemu przyjacielowi, fotel premiera w Warszawie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

7 KOMENTARZE

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
AMBROGIO
24.09.2022 12:45

Towarzyszka Ursula v.d.Leyen
po namaczaniu w wodzie z
mydlinami nadaje się na mopa
do mycia podłóg .

grom52
24.09.2022 08:21

Jeszcze się lewacka …. zdziwisz !!!

pPiotr
24.09.2022 10:11

. . . im szybciej wypiszemy się z tego syfu bolszewicko-unijnego tym lepiej dla Polski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ewa-Maria
24.09.2022 19:29

Urszulka usilnie pracuje aby eurokołchoz rozwalić. Oby jak najszybciej to się stało. W takiej formie i takim podejściu nie będą mieli racji bytu.

defender
24.09.2022 20:29

Szmata hitlerowska

Burmistrzowa
25.09.2022 08:52

I to jest cała “demonkracja” w Unii 🙁

Polak
27.09.2022 03:28

Wcale nie dziwię się teutońskiej bucie, jaką zaprezentowała ta Niemra. Zdziwiłbym się, gdyby było odwrotnie

Poprzedni artykułJedna z ostatnich szarż
Następny artykułMilczący II rozbiór Polski
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

7
0
Podziel się z nami swoją opiniąx