INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:41 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy Lewandowski założy na ramię opaskę gejowską, ukraińską czy jeszcze inną? 

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Mistrzostwa jeszcze się nie zaczęły, a już wywołały kontrowersje. Poszło o opaski kapitańskie. Część drużyn ogłosiła, że ich kapitanowie przywdzieją „gejowskie”. Robert Lewandowski takiej nie włoży. Ale może będzie to opaska ukraińska?

Mistrzostwa świata w Katarze zaczynają się już 20 listopada. Czasu jeszcze troszkę zostało, ale trwają już dyskusje na temat opasek noszonych przez kapitanów drużyn uczestniczących w rozgrywkach.

- reklama -

Oficjalnie zasady FIFA zabraniają noszenia opasek kapitańskich własnych i używania tych, które zostaną dostarczone przez władze tej międzynarodowej organizacji. Zasady zasadami, ale wpływy lobby homoseksualnego robi swoje i aż ośmiu z trzynastu kapitanów drużyn uczestniczących w mistrzostwach zamierza przywdziać quasi-gejowskie opaski na ramię, promujące środowiska LGBTQ+. Oczywiście, gdyby dotyczyło to innych środowisk, FIFA prędzej wyrzuciłaby taką drużynę z mistrzostw, niż pozwoliła na taką samowolkę, ale ponieważ chodzi o potężne lobby „seksualnych preferencji”, na razie nie protestuje.

Chorwaci mówią „nie”

Nie wszyscy się zgodzili. Gejowskich opasek nie będą nosić Serbowie, Portugalczycy i Chorwaci. Co więcej, Chorwacki Związek Piłki Nożnej zapowiedział, że jeśli FIFA zatwierdzi możliwość noszenia opasek w niestandardowe wzory, to Chorwaci złożą wniosek o zgodę, by Luka Modrić miał na ramieniu opaskę w barwach chorwackiej flagi.  – Jeśli to możliwe, kapitan Chorwacji będzie nosił opaskę, która najlepiej symbolizuje wartości reprezentowane przez naszą drużynę narodową, jaką jest chorwacka flaga. Dla nas jest ona symbolem patriotyzmu, dumy, pasji, miłości do ojczyzny i rodziny, a wierzymy, że symbolizuje znacznie większą wartość niż jakakolwiek kampania – ogłosiła chorwacka federacja. Oczywiście „postępowe” drużyny, w ramach apolityczności sportu, już potępiły te reprezentacje, których kapitanowie nie włożą gejowskich opasek. Dostało się np. serbskiej drużynie potępionej przez prezes Norweskiego Związku Piłki Nożnej Lise Klavenes.

- reklama -

A Lewandowski?

Na razie wiadomo, że Robert Lewandowski także nie włoży gejowskiej opaski. Najczęściej powtarzana jest wersja, że jego ramię ozdobi grantowa opaska z napisem „respect”. Ale pojawiła się też wersja, że nasz kapitan zagra z opaską w brawach flagi… Ukrainy. Otrzymał ją jako „symboliczny kapitan” drużyny Ukrainy, która na tym mundialu nie zagra, ale która w ten sposób miałaby pokazać się światu. Ma to być zaszczyt dla Lewandowskiego i dowód uznania za jego wsparcie tego kraju. Informacja ta już została zdementowana, ale narobiła sporo szumu. Może patrząc na Chorwatów, jednak PZPN to z nich wziąłby przykład? Jeszcze jest czas.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł Kopeć
14.10.2022 12:12

Sport to degeneracja, za: Pożegnanie jesieni/powieść/, SI Witkiewicz.
W F1 to dopiero są cyrki z tzw. polityczną poprawnością /PC/, klękaniem, przepraszaniem Czarnych /L. Hamilton, mercedes, Niemce etc./, szantażowaniem innych, propagowaniem homosexualizmu, czyli pedofilii.
Zgroza wołająca o pomstę do Nieba!

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx