Ursula von der Leyen kończy z suwerennością krajów Unii

9
836

Wygląda na to, że Ursula von der Leyen szykuje kolejny „przewał”. Oznajmiła, że gaz dla państw Unii będzie kupowany „wspólnie” przez wybrane do tego firmy.

Jeszcze się nie wytłumaczyła z kontaktów z szefem Pfizera przed zakupem szczepionek na Covid przez Komisję Europejską dla całej Unii, a już Ursula von der Leyen ma kolejny pomysł. Tym razem chce kupować i rozdzielać krajom Wspólnoty gaz.

Europejczycy powinni wspólnie kupować gaz. Aby to osiągnąć, będziemy kupować gaz na poziomie Unii Europejskiej. Zaangażowane firmy mogą tworzyć „konsorcja zakupowe gazu” – ozbnajmiła w PE w Strasburgu szefowa KE Ursula von der Leyen. Jest oczywiste, że konsekwencją zakupu gazu dla państw Unii przez wybrane firmy, czyli poza państwami członkowskimi, będzie jego rozdzielanie. Sprawa federalizacji i zmiany Unii w kołchoz pod niemieckim nadzorem będzie domknięta. Oczywiście szefa KE nie mówi o tym głośno. Ograniczyła się do zwykłego bełkotu eurokratów. I tak odebranie krajom członkowskim prawa do decydowania o zakupach gazu, ma je zabezpieczyć przed rywalizacją o gaz i wynikającym z niej wzorstemn cen tego surowca.

„Sytuacja jest szczególnie trudna dla krajów bez dostępu do morza w Europie Środkowej. Na naszym jednolitym rynku z wysoce zintegrowanymi łańcuchami dostaw zakłócenie w jednym państwie członkowskim ma ogromny wpływ na wszystkie państwa członkowskie. Dlatego dzielenie się gazem w sytuacji kryzysowej ma kluczowe znaczenie”, tokowała Niemka. Innymi słowy domaga się dokładnie tego, czego chciały i czego nie udało się im przeforsować – Niemcy. Teraz będą miały możliwość wcielenia w życie swego planu.

Zmiany, zmiany, zmiany

Oczywiście von der Leyen nie zapomniała postraszyć. „Państwa członkowskie już od pięciu lat mają na mocy prawa UE obowiązek zawierania umów solidarnościowych. Jednak do dziś uzgodniono tylko 6 z 40 możliwych umów. To po prostu za mało. Dlatego wprowadzimy domyślne zasady dla państw członkowskich. Będzie to wiążące, o ile nie zawrą indywidualnych umów solidarnościowych. Solidarność energetyczna jest podstawową zasadą w naszych traktatach, więc wcielmy ją w życie”, zapowiedziała. Warto podkreślić – obecnie Komisja Europejska nie ma takiego prawa. Ma zostać wprowadzone. To nic innego, jak realizacja oświadczenia Angeli Merkel sprzed paru lat, gdy zapowiadała, że państwa członkowskie będą musiały zrzec się części swojej suwerenności na rzecz Unii.

W praktyce oznacza to pozbawienie państw członkowskich Unii suwerenności na poziomie ustalania przez nie własnego bezpieczeństwa energetycznego i oddanie strategicznych decyzji dotyczących tej kwestii w ręce brukselskich urzędników. Można być pewnym, że wówczas zostaną zastosowane taktyki: „każdemu według potrzeb” (Niemcy mają je największe) i „gaz za praworządność”. Zamordyzm idealny. Skorzysta na nim jedno państwo. Niemcy. Z kolei pozostałe kraje zostaną skazane na unijny rozdzielnik. Nie ma lepszego sposobu do kierowania ich gospodarkami.

Odpowiedź na pytanie, czyje interesy i dążenia reprezentuje szefowa Komisji Europejskiej, wydaje się zbędna. Pytanie, z kim się w tej sprawie spotkała, jakie ustalenia i za ile, podjęła, pozostaje otwarte.

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Dr. Pavl Kopetzky
19.10.2022 14:04

Von der Liar!? Ciąg dalszy tego, co robiła Angela Market ze Stasi – DDR; to jest tylko kontinuum + niemiecka UE Niemiec i dla Niemców!

Burmistrzowa
19.10.2022 15:23

A później uruchomi się gazociągi Nord Stream1 i Nord Stream 2 he, he, he

Dr. Pavl Kopetzky
19.10.2022 14:45

Ps. Uwaga!
Izrael znowu staje po stronie obecnej Rosji Radzieckiej – leninowskich i bolszewickich Rosjan + tow. Putina z kgb, zaś nie militarnie ponownie po stronie Ukrainy i Ukraińcow!
“Nie ma przypadków, są tylko znaki” x. B.
A więc jednak!

Ewa-Maria
19.10.2022 19:17

Jak znam życie to szkodnik Morawiecki wyrazi na to zgodę. Już PiSowscy eurokraci pieją że to dobry pomysł. Czy my Polacy już nie potrafimy sami się rządzić? . Czy za nas musi decydować eurokołchoz? .

Paweł Kopeć
20.10.2022 08:30

Już od jakiegoś czasu, tzw. IV – V?! Rzesza niemiecka, czyli Niemce jako niemiecka UE Niemiec morduje i gwałci starą Europę oraz Zachód: islamizacją, koranizacją, salafityzmem, muslim, muzułmanami, afrykanizmem, ateizmem, nowym marxizmem, leninizmem, engelsizmem, neobolszewizmem, nową komuną jak ZSRR, rewolucyjnym stalinizmem, rusycyzmem, laicyzmem, tzw. “poprawnością polityczną” PC, negując jednocześnie chrześcijaństwo a nawet katolicyzm, burząc kościoły dosłownie i w przenośni… podobnie robi, np. Francja, Szwecja, Włochy, UK, Norwegia etc.
Vide: Adam Gwiazda /Paryż, Francja/, twitter.
Warto!
Koniecznie!

grom52
20.10.2022 10:22

Trzeba rozpieprzyć ten euroburdel zanim to chore lewactwo rozpieprzy Europę. A tą legalną blondynkę zapraszam na loda.

grom52
20.10.2022 10:59

To tylko pokazuje, że całym tym unijnym burdelem zarządzają psychole od NWO. Ta legalna blondynka jest za głupia na to. To tylko szczekaczka od ogłaszania ich chorych pomysłów.

grom52
11.12.2022 13:10

A kiedy na wokandzie afera szczepionkowa Bourla-Leyen ???

polo
21.10.2022 03:04

Ludzie jak barany chyba lubia byc zarzynani bez sprzeciwu,swinie chociaz kwicza przed zarznieciem.