INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:32 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PiS wprowadzi kartki na spirytus?  

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Wytwórcy i sprzedawcy alkoholu bezakcyzowego zacierają ręce z radości na wieść nowej kampanii rządu. Skarb Państwa straci, ale oni zarobią.

Wygląda na to, że prezes Jarosław Kaczyński mówiąc o kobietach dających „w szyję” strzelił PiSowi w stopę, a teraz, żeby jakoś go wizerunkowo ratować, rząd postanowił strzelić Zjednoczonej Prawicy w kolano. Zamiast więc przeprosin i przyznania się do niefortunnego sformułowania, rząd zapowiedział „walkę z alkoholizmem”. Nie dość, że w Polsce w porównaniu do zarobków alkohol jest dość drogi, to jeszcze limity spożycia dla kierowców są bardzo niskie. W Wielkiej Brytanii taki Stuhr ze swoimi promilami mógłby spokojnie prowadzić. Mając pół promila można siadać za kierownicę w takich krajach Europy jak: Austria, Andora, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Izrael, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Włochy. Co ciekawe, w Rosji dopuszczalny limit wynosi 0,3 promila i jakoś nie sprawiło to, żeby tamtejszy naród pił mniej.

- reklama -

PiS wniosków z tego nie wyciągnął i ewidentnie zamierza podkopać swoje szanse u elektoratu, wprowadzając dalsze ograniczenia w dostępie do alkoholu. Nazywa to ładnie „działaniami przeciwko spożywaniu alkoholu”. –  Jesteśmy świadomi tego, że trzeba podjąć jakieś działania, które przeciwdziałałyby spożywaniu alkoholu i niedługo będziemy wychodzić z inicjatywami dotyczącymi między innymi reklam alkoholu zapowiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Dodał, że „sklepy całodobowe sprzedające alkohol to też jest temat „na który – jak to mówią – w tej chwili światło zostało rzucone”.

Co wymyśli PiS?

Reklama alkoholu i tak jest zakazana, więc ciekawe, jakie działania zamierza podjąć PiS. Zakaże istnienia stron internetowych poświęconych alkoholom? W „M jak Miłość” bohaterowie nie będą się już raczyli winem do kolacji? Podniesie akcyzę na wódkę czy obłoży alkohole dodatkowym „butelkowym”? W dodatku w wypowiedzi pana Sobolewskiego zabrzmiała jak sugestia, że całodobowe sklepy, w ramach wolności gospodarczej, zostaną zamknięte lub poddane ograniczeniom albo opodatkowane tak, że odechce im się działalności. Ewentualnie zlokalizowane poza osiedlami mieszkaniowymi. Niech jeszcze doda do tego kartki na alkohol, a znacznej części elektoratu przypomną się młode lata i jeden z powodów obalenia komuny. No, chyba że pod tymi zapowiedziami kryje się walka z „przejściowymi trudnościami w zaopatrzeniu” – wtedy też zaczęło się do talonów na benzynę i kartek na spirytus.

- reklama -

Rząd już wprowadził podatek cukrowy, żeby Polacy przestali pić napoje gazowane i jeść jogurty, wysokie ceny benzyny, żeby przesiedli się na rowery, a teraz jeszcze piwo zamierza narodowi odebrać? Pamiętać trzeba, że w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło znacznie spirytusu jako środka odkażającego do użytku zewnętrznego, a podobno pandemia wcale nie minęła. Ludzie muszą mieć możliwość odkażania, a sklepy nadal mają taki obowiązek. Sama woda się nie sprawdzi. Idąc tokiem rozumowania “ekspertów” pozbawienia Polaków środków odkażających, to narażanie ich zdrowia. Pytanie, jak żyć, nabiera więc nowego znaczenia. I tylko wytwórcy i sprzedawcy alkoholu bezakcyzowego zacierają ręce z radości na wieść nowej kampanii rządu. Skarb Państwa na tej walce ze spożyciem alkoholu straci, ale oni zarobią.

PS

Swoją drogą, ciekawe, ile pieniędzy podatników Kancelarie Sejmu, Senatu, Prezydenta, Premiera i poszczególne ministerstwa wydały na alkohol choćby w pierwsze połowie tego roku?

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł Kopeć
09.11.2022 18:19

E tam.
Bajki.
Burza w szklance wody.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx