INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:59 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Już dziś spotkanie Macrona

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Zdaniem francuskiego prezydenta ewentualna dostawa samolotów nie może prowadzić do eskalacji napięcia i “osłabiać zdolności bojowych wojsk francuskich”.

Prezydent Emmanuel Macron spotyka się dzisiaj (wtorek) w Paryżu z ukraińskim ministrem obrony Oleksijem Reznikowem, by ustalić skład kolejnych pakietów francuskiej pomocy wojskowej dla Kijowa.

- reklama -

Na pytanie dziennikarzy o samoloty, Macron odparł “nic nie jest wykluczone”, ale pod pewnymi warunkami. Najważniejszy z nich to ukraińskie zobowiązanie, że nie zostaną użyte by “dotknąć rosyjskiej ziemi”. Zdaniem francuskiego prezydenta ewentualna dostawa samolotów nie może prowadzić do eskalacji napięcia i “osłabiać zdolności bojowych wojsk francuskich”.

Paryż zobowiązał się dostarczyć Ukrainie opancerzone wozy bojowe i pojazdy rozpoznania, ale wstrzymał się z obietnicą dostarczenia czołgów i ciężkiego uzbrojenia. W realizowanym obecnie pakiecie pomocy Francja dostarczy m.in. kilkanaście tysięcy pocisków artyleryjskich kalibru 155 milimetrów wyprodukowanych we współpracy z Australia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Izrael – więzienie za film o Chrystusie

Część izraelskich polityków na serio zamierza zabrać się za „opiłowanie” chrześcijan. Do Knesetu wpłynął projekt ustawy zakazującej każdej publikacji...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx