INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:19 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Już dziś spotkanie Macrona

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Zdaniem francuskiego prezydenta ewentualna dostawa samolotów nie może prowadzić do eskalacji napięcia i “osłabiać zdolności bojowych wojsk francuskich”.

Prezydent Emmanuel Macron spotyka się dzisiaj (wtorek) w Paryżu z ukraińskim ministrem obrony Oleksijem Reznikowem, by ustalić skład kolejnych pakietów francuskiej pomocy wojskowej dla Kijowa.

- reklama -

Na pytanie dziennikarzy o samoloty, Macron odparł “nic nie jest wykluczone”, ale pod pewnymi warunkami. Najważniejszy z nich to ukraińskie zobowiązanie, że nie zostaną użyte by “dotknąć rosyjskiej ziemi”. Zdaniem francuskiego prezydenta ewentualna dostawa samolotów nie może prowadzić do eskalacji napięcia i “osłabiać zdolności bojowych wojsk francuskich”.

Paryż zobowiązał się dostarczyć Ukrainie opancerzone wozy bojowe i pojazdy rozpoznania, ale wstrzymał się z obietnicą dostarczenia czołgów i ciężkiego uzbrojenia. W realizowanym obecnie pakiecie pomocy Francja dostarczy m.in. kilkanaście tysięcy pocisków artyleryjskich kalibru 155 milimetrów wyprodukowanych we współpracy z Australia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Izrael znowu napluł na swoje ofiary

Izrael „ukarał” żołnierzy, według niego (bo prawdy przecież nie znamy) „zamieszanych” w atak na konwój humanitarny, w którym zginęło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx