INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:56 | poniedziałek | 20.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nieproszeni – wyrzuceni, czyli da się wystawić Izrael za drzwi

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Jak się okazuje na izraelską bezczelność wystarczy tylko… ochroniarz. I własna pewność siebie. Lekcja dla polskich władz?

W miniony weekend w stolicy Etiopii Addis Abebie rozpoczął się szczyt Unii Afrykańskiej.

- reklama -

Nie wiedzieć czemu, na afrykańskie spotkanie swoich delegatów postanowiło wysłać azjatyckie państewko Izrael. I tu się mocno rozczarował. Ale Afryka to nie Unia.

Wyrzuceni

Kiedy Izraelczycy, na czele z zastępczynią dyrektora generalnego MSZ ds. Afryki, Sharon Bar-Li, usiłowali wejść na salę obrad UA, zostali zwyczajnie wyrzuceni przez ochronę. Ponoć ochroniarze nawet nie wysilali się na dyplomację i żydowskim dyplomatom kazali wyjść. Wyszli.

- reklama -

Izrael poważnie traktuje incydent, w którym ambasador Sharon Bar-Li została usunięta z sali Unii Afrykańskiej pomimo jej statusu akredytowanego obserwatora z przepustkami – zagrzmiał rzecznik izraelskiego MSZ Lior Hayat. Nie omieszkał wtrącić i swojej opinii, pokazującej, że na bezstronność izraelskich „obserwacji” nie ma co liczyć. Rzecznik dodał mianowicie, że Unia Afrykańska została wzięta jako zakładniczka przez niewielką liczbę krajów ekstremistycznych, takich jak Algieria i RPA, kierowanych nienawiścią i kontrolowanych przez Iran. Pewnie jeszcze do tego antysemickich.

W Unii Europejskiej w takiej sytuacji, Izrael zostałby pewnie najmocniej przeproszony, a ktoś kto zapomniałby zaprosić go na jakiekolwiek spotkanie, w którym ten chciałby uczestniczyć, wyleciałby z pracy z tzw. wilczym biletem. Nie mówiąc o wyrzuceniu ochroniarzy. Ale na Afryce Izrael wrażenia nie robi.

Unia Afrykańska twierdzi, że status obserwatora został Izraelowi cofnięty, a przedstawiciele kraju nie zostali zaproszeni na szczyt związku i z tego powodu delegacja izraelska została wyrzucona z otwarcia wydarzenia. RPA zaś poinformowało, że wniosek Tel Awiwu o status obserwatora w UA w ogóle nie został rozpatrzony pozytywnie.

- reklama -

Dopóki UA nie podejmie decyzji, czy przyznać Izraelowi status obserwatora, nie może pozwolić reżimowi siedzieć i obserwować – skomentował dla Reuterowi Clayson Monyel, szef dyplomacji publicznej w Departamencie Stosunków Międzynarodowych i Współpracy Republiki Południowej Afryki.

Izraelska polityka

Z powyższego wynika, że nie dość, że Izrael pchał się, gdzie go nie zaprosili, wiedząc, że nie ma zgody na jego obecność, to jeszcze oskarżył Republikę Południowej Afryki i Algierię o poważne naruszenie stosunków dyplomatycznych. Dobrze Państwo czytają – pchanie się bez zgody gospodarza i uczestników na ich spotkanie naruszeniem dyplomatycznych stosunków nie jest, ale przekazanie pchającym się, żeby sobie poszli – jest. Typowa izraelska polityka. Taktownie pominął, że takie pchanie się to jego zwyczaj – rząd w Tel Awiwie przestał już udawać i zamierza zalegalizować nielegalne osiedla postawione na palestyńskiej ziemi. A gdy został potraktowany, jak sam traktuje innych, to się oburzył. Nie wygląda jednak na to, by na państwach afrykańskich izraelskie oburzenie zrobiło wrażenie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa-Maria
20.02.2023 19:10

Bardzo ale to bardzo dobrze postąpili pokazując gdzie jest ich miejsce, za drzwiami. Jak można nie będąc zaproszonym na siłę się pchają. Już widzę gdyby do tego doszło w Polsce to raban Żydzi by zrobili na cały eurokołchoz. Wszyscy tak wylewają krokodyle łzy nad Ukrainą a milczą nad tym co Żydzi wyprawiają z Palestyńczykami w Strefie Gazy. Ukraińców traktują jako ludzi a Palestyńczyków podludzi. Hipokryci.

Dante
20.02.2023 20:51

A myślałem że nie przeczytam już dobrych wiadomości 🙂

grom52
21.02.2023 19:37

… gonić parchów

AMBROGI6O
21.02.2023 15:47

Europejskie rozgrywki sportowe ,
takie , siakie i owakie .
W każdych występuje Izrael .
Minister Bortniczuk powinien zająć się tą anomalią , a nie
szczuć przeciwko Białorusi i
Rosji w sprawie ich udziału w
olimpiadzie .
Ale się nie zajmie bo przyklejono by do niego nieśmiertelną łatkę
faszysty i antysemity .

Wprost
22.02.2023 17:20

Zło tego kraiku o nazwie Izrael nie tkwi ani tam w ludziach ani modlących żydach de facto nie uznających lub średnio uznających samo państwo Izrael a głównie w zdeprawowanych elitach politycznych a co za tym idzie jego strukturą włączając i tą biznesową ,gospodarczą czy służb tego kraju.Byłem parę lat temu w Izraelu tam na pewno wśród ludzi nie ma antypolonizmu który jak najbardziej cechuje polityczną kamarylę z każdej strony

amarto
04.03.2023 19:02

Koszerni i hitlerowskie obecne Niemcy to na je pokrzywdzone przez innych. Tak te gady myślą. Taki walec

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Tylko jego brakowało!

Rosja to jednak stan umysłu. Odbudowując imperialną potęgę postanowiła odwołać się do swego najbardziej znanego przywódcy - Józefa Wissarionowicza....

Przeczytaj jeszcze to!

8
0
Podziel się z nami swoją opiniąx