INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:19 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jak zniszczyć klasę średnią

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Cel jest jeden – zniszczyć klasę średnią i przejąć jej majątek tak, by pomiędzy oligarchami a “plebsem” nie było nikogo zdolnego do stawiania zorganizowanego oporu. To nie jest “walka o klimat”, tylko wojna o własność, a w konsekwencji o wolność – bo, bez jednego nie ma drugiego.

“Gatesów tego świata wyrzeczenia nie dotkną, w mniejszym stopniu odczują je również ci, którzy nie mają nic albo mają bardzo niewiele, bo dla obecnej klienteli opieki społecznej, która już teraz korzysta z rozmaitych dopłat do rachunków, przewidziano szereg pakietów osłonowych mających chronić przed tzw. ubóstwem energetycznym. Ci z kolei, jak korzystali z “socjalu”, tak będą korzystali nadal i w ich sytuacji niewiele się zmieni. Kogo zatem Zielony Ład najbardziej dojedzie? Wspomnianą klasę średnią, czyli ludzi, których z jednej strony nie stać na “greenwashing” i wykupienie “pakietów” magicznie niwelujących “ślad węglowy”, a z drugiej strony są zbyt zamożni, by załapać się na socjal”, pisze Piotr Lewandowski w “Warszawskiej Gazecie”. (…)

- reklama -

“Jak łatwo zauważyć, o ile dla warstw uboższych klasa średnia może być, co najwyżej obiektem zazdrości lub aspiracji, o tyle przez elity jest ona postrzegana jako konkurencja i zagrożenie, tudzież przeszkoda dla dalszego pomnażania wpływów i majątków. Polityków trzyma na smyczy, niejednokrotnie dając swoim wybrańcom odczuć, skąd im wyrastają nogi (nikt tego nie lubi), a finansowym nababom uprzykrza życie, konkurując jako masa z ich interesami i wpływając na władze, żeby nie przychylały oligarchom zanadto nieba”, kontynuuje.

W jaki sposób został zawiązany sojusz przeciwko klasie średniej i czy mamy do czynienia z niszczeniem posiadaczy domków z ogródkiem na przedmieściach tak, żeby nie zorientowali się, że są niszczeni?

Cały tekst “Wywłaszczyć Europę” w najnowszym wydaniu “Warszawskiej Gazety” i na www.warszawskagazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

ZBRODNIA NIEUKARANA

Uświadommy sobie, że ludzie odpowiedzialni za polityczny flirt z Putinem wrócili właśnie do władzy i służb specjalnych. Trzeba być kimś zupełnie...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx