INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:43 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

“MAUS” po raz drugi

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej lekturze) jako świnie to coś innego?

Zgodnie z obietnicą w “Warszawskiej Gazecie” red. Jacek “Rekontra” Piasecki po raz drugi pochyla się nad komiksem “Maus”. Ale nie tylko.

- reklama -

„Krytykowanie Izraela nie jest antysemityzmem, ale kiedy na przykład mówi, rząd Netanjahu jest rasistowski i faszystowski, to przekracza wszelkie granice (…) Można krytykować niektóre punkty jego programu, ale nie można nazywać kogoś wprost rasistą i nacjonalistą” – Jonny Daniels w książce „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać”.
Danielsowi można polecić felieton Antoniego Słonimskiego „O drażliwości Żydów”. W sierpniu tego roku stuknie mu – felietonowi – okrąglutkie sto lat. Oto chociażby takie z niego spostrzeżenie o Żydach: „Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzieć”, porównuje w “Warszawskiej Gazecie” dwie opinie red. Piasecki.

I przypomina fragment wypowiedzi Jakowa Liwne ze słynnego wywiadu udzielonego Robertowi Mazurkowi: “„I musimy również mieć pewność, że Palestyńczycy, szczególnie młodzi Palestyńczycy, nie wyrosną w takiej nienawiści, w takim podżeganiu, które widzieliśmy nie tylko na terytoriach kontrolowanych przez Hamas w strefie Gazy, ale również niestety w regionach, które są kontrolowane przez władze palestyńskie, to jest coś kluczowego. To jest też coś bardzo ważnego, co musimy zrozumieć tu w Europie, niestety nadal pieniądze europejskie, w tym też polskie, które napływają na terytorium Palestyny i finansują podręczniki, które pokazują Żydów, jako synów świń i małp, jestem pewien, przechodząc do stosunków Polski z Izraelem, znowu powtórzę coś pozytywnego, jestem pewien, że polski podatnik nie życzy sobie, żeby jego pieniądze i wysiłki trafiały na podręczniki, które nie uczą niczego poza nienawiścią wobec państwa Izrael, to jest trwający problem, jest to duża kwestia którą musimy rozwiązać”. (…) Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej lekturze) jako świnie to coś innego?, pyta red. Piasecki.

Cały felieton Jacka “Rekontry” Piaseckiego tylko w najnowszym numerze tygodnika “Warszawska Gazeta”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx