INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:08 | poniedziałek | 22.07.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowa fala zamieszek w Atlancie. Policja użyła broni [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 lipca

Bestialski mord tysięcy Polaków przez herojów Ukrainy

11 lipca 1943 Krwawa niedziela 11 lipca 1943 r. była kumulacją ludobójstwa popełnionego przez Ukraińców na Polakach. Tego dnia Ukraińcy z OUN-UPA i wspierająca...

Koniecznie przeczytaj

Policjanci z Atlanty zastrzelili czarnoskórego napastnika, który usiłował odebrać im broń. W odwecie bojówkarze podpalili restaurację i wywołali kolejną falę ulicznych zamieszek. Do ich stłumienia policja użyła broni gładkolufowej.

– Śmierć Afroamerykanina zastrzelonego w samoobronie przez policjantów wywołała kolejną falę ulicznych zamieszek w Atlancie – poinformowała telewizja Fox 5 Atlanta.

Do incydentu doszło w weekendowy wieczór. Patrol policji podjął interwencję na sygnał kierownika sieciowej restauracji szybkiej obsługi Wendy’s. Jeden z samochodów, za którego kierownicą spał Afroamerykanin, blokował wjazd na parking dla klientów.

- reklama -

Po przyjeździe policjanci poprosili 27-letniego kierowcę o przeparkowanie samochodu. Ponieważ jego zachowanie wzbudzało podejrzenia, został zbadany na obecność alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał, że Afroamerykanin jest kompletnie pijany.

Podczas próby zatrzymania czarnoskóry kierowca stawił czynny opór. Gdy jeden z policjantów chciał użyć w samoobronie paralizatora elektrycznego, Afroamerykanin wyrwał urządzenie policjantowi, po czym sam zaatakował funkcjonariuszy paralizatorem.

Na ostrzeżenie o użyciu ostrej broni odpowiedział ucieczką. Ponieważ czarnoskóry napastnik nie podporządkował się wezwaniom do zatrzymania, policjanci użyli oddali strzały.

- reklama -

Afroamerykanin został postrzelony i zmarł w szpitalu. Burmistrz Atlanty natychmiast zawiesił obu funkcjonariuszy w pełnieniu obowiązków, a następnie sąd aresztował jednego z policjantów pod zarzutem przekroczenia kompetencji. Do dymisji podał szef miejskiej policji.

Podjęte działania nie uspokoiły czarnoskórego tłumu, który natychmiast zalał ulice. Zadymiarze podpalali restaurację Wendy’s, demolując i okradając okoliczne sklepy. Zablokowali również międzystanową autostradę, atakując kamieniami i butelkami przejeżdżające samochody.

Ponieważ zamieszki zagrażały życiu tak mieszkańców Atlanty, jak i kierowców, nowy szef policji wydał rozkaz rozproszenia band. Do walki z rabusiami i podpalaczami stróże prawa użyli gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Jak wygląda świat bez gotówki? Właśnie tak!

Dziewiętnasty lipca 2024 pokazał, jak będzie wyglądać świat bez gotówki, oparty wyłącznie na elektronicznym pieniądzu, obsłudze klienta, nawigacji -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx