INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:56 | niedziela | 25.02.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowa fala zamieszek w Atlancie. Policja użyła broni [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 lutego

Ach, co to był za ślub!

10-11 lutego 1920 Na samym wybrzeżu na pięknie wybudowanym postumencie drewnianym stał stary strażnik polskiego morza – kaszubski rybak, w stroju rybackim z wiosłem na...

Koniecznie przeczytaj

Policjanci z Atlanty zastrzelili czarnoskórego napastnika, który usiłował odebrać im broń. W odwecie bojówkarze podpalili restaurację i wywołali kolejną falę ulicznych zamieszek. Do ich stłumienia policja użyła broni gładkolufowej.

– Śmierć Afroamerykanina zastrzelonego w samoobronie przez policjantów wywołała kolejną falę ulicznych zamieszek w Atlancie – poinformowała telewizja Fox 5 Atlanta.

Do incydentu doszło w weekendowy wieczór. Patrol policji podjął interwencję na sygnał kierownika sieciowej restauracji szybkiej obsługi Wendy’s. Jeden z samochodów, za którego kierownicą spał Afroamerykanin, blokował wjazd na parking dla klientów.

- reklama -

Po przyjeździe policjanci poprosili 27-letniego kierowcę o przeparkowanie samochodu. Ponieważ jego zachowanie wzbudzało podejrzenia, został zbadany na obecność alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał, że Afroamerykanin jest kompletnie pijany.

Podczas próby zatrzymania czarnoskóry kierowca stawił czynny opór. Gdy jeden z policjantów chciał użyć w samoobronie paralizatora elektrycznego, Afroamerykanin wyrwał urządzenie policjantowi, po czym sam zaatakował funkcjonariuszy paralizatorem.

Na ostrzeżenie o użyciu ostrej broni odpowiedział ucieczką. Ponieważ czarnoskóry napastnik nie podporządkował się wezwaniom do zatrzymania, policjanci użyli oddali strzały.

- reklama -

Afroamerykanin został postrzelony i zmarł w szpitalu. Burmistrz Atlanty natychmiast zawiesił obu funkcjonariuszy w pełnieniu obowiązków, a następnie sąd aresztował jednego z policjantów pod zarzutem przekroczenia kompetencji. Do dymisji podał szef miejskiej policji.

Podjęte działania nie uspokoiły czarnoskórego tłumu, który natychmiast zalał ulice. Zadymiarze podpalali restaurację Wendy’s, demolując i okradając okoliczne sklepy. Zablokowali również międzystanową autostradę, atakując kamieniami i butelkami przejeżdżające samochody.

Ponieważ zamieszki zagrażały życiu tak mieszkańców Atlanty, jak i kierowców, nowy szef policji wydał rozkaz rozproszenia band. Do walki z rabusiami i podpalaczami stróże prawa użyli gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Ukraina z Niemcami rządzą polskimi granicami

Ukraina z Komisją Europejską dogaduje się w sprawie... zakazu blokowania w Polsce dróg dojazdowych do granicy, a minister rolnictwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx