INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:47 | środa | 22.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tragiczne skutki powodzi w Indiach

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Lawiny błotne, które zeszły w Indiach na skutek powodzi zabiły, co najmniej 43 osoby. Ulewne deszcze monsunowe utrudniają akcje ratowniczą.

– W wyniku lawin błotnych, które zeszły na plantacje herbaty w indyjskim stanie Kerala, zginęło co najmniej 43 robotników – informują światowe agencje.
Według opublikowanego przez miejscową policję komunikatu, tragedia wydarzyła się w ostatni weekend na plantacjach położonych 250 km od stolicy stanu Kerala. Trudne warunki pogodowe uniemożliwiły natychmiastowe podjęcie akcji ratunkowej.

Jak czytamy w komunikacie, w niedzielę 9 sierpnia ratownikom udało się wydostać z błota 26 ciał. Obecnie liczba odnalezionych i zidentyfikowanych ofiar śmiertelnych sięgnęła 43. Jak informuje Agencja France Presse, na plantacjach herbaty zatrudnionych było łącznie 78 robotników, dlatego rzeczywista liczba zabitych może wzrosnąć.

- reklama -

Wielu osób nie udało się jeszcze odnaleźć, mają status zaginionych, a operacja poszukiwawcza nadal trwa. AFP ocenia, że indyjski stan Kerala należy do regionów Azji Południowo-Wschodniej, które najbardziej ucierpiały od niezwykle silnych deszczów monsunowych.

Tegoroczny sezon opadów trwający tradycyjnie od czerwca do sierpnia zapisze się w historii Indii licznymi powodziami i lawinami błotnymi. Co prawda, deszcze zwiększają w regionie zasoby wodne niezbędne dla rolnictwa, ale ich ofiarami stało się już 300 mieszkańców Indii, Nepalu i Bangladeszu.

Jak przypomina AFP, trudne warunki pogodowe wywołane ulewnymi deszczami stały się przyczyną katastrofy lotniczej, która wydarzyła się 7 sierpnia w stanie Kerala. Samolot Boeing 737 lecący z Dubaju rozbił się przy lądowaniu na jednym z miejscowych lotnisk. Zginęło 18 osób.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Podręczniki historii do napisania od nowa

Wygląda na to, że podręczniki historii trzeba będzie pisać od nowa. Tym razem w kwestii pochodzenia Leonardo da Vinci....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx