INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:57 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trzeci dzień białoruskich protestów [VIDEO]

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Centrum Mińska okupują oddziały wojsk wewnętrznych. OMON prewencyjnie zatrzymuje potencjalnych uczestników demonstracji. W centrum białoruskiej stolicy specjalne jednostki policji rozpraszają wszelkie zgromadzenia. Tak wyglądała trzecia noc wyborczych protestów.

– Żołnierze wojsk wewnętrznych zatrzymują potencjalnych uczestników demonstracji u wyjść ze stacji mińskiego metra. Każdy pasażer jest zagrożony aresztowaniem. Ponadto oddziały wojsk wewnętrznych napadają na grupy ludzi w okolicach stacji – tak rosyjskojęzyczna agencja Newsru relacjonowała trzecią noc protestów demokratycznej opozycji.

Centrum miasta nadal zajmuje milicyjny sprzęt gotowy do użycia przeciwko demonstrantom. Transportery opancerzone, samochody z armatkami wodnymi, tarany do rozbijania barykad, a przede wszystkim budy więzienne stoją w długich kolumnach.

- reklama -

Choć ruch pieszy i samochodowy odbywa się normalnie, OMON patroluje wszystkie ulice, chodniki, a nawet ścieżki na skwerach i w parkach. Masowo zatrzymywano rowerzystów.

Kilkudziesięciu protestujących uklękło przed szpalerami żołnierzy wojsk wewnętrznych. Padły pytania: ile wam zapłacili za masakrowanie własnego narodu?

Platforma Telegram opublikowała brutalne zachowanie patrolu drogówki, który zatrzymał członków klubów motocyklowych popierających protesty. Na nagraniu widać, jak milicjanci biją zatrzymanych, a następnie przystawiają pistolet do głowy jednego z motocyklistów.

- reklama -

Natomiast BBC poinformowała o zatrzymaniu trzech dziennikarzy, mimo że posiadali białoruskie akredytacje prasowe. Ponadto brytyjska stacja przekazała, że podobnie jak w Mińsku, protesty trwają nadal w Homlu, Lidzie i Brześciu znajdującym się nad granicą z Polską.

Milicja drogowa przystawia pistolet do głowy motocyklisty i bije zatrzymanych

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x