INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:15 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wikipedia poprawia biografię demokratycznej kandydatki na wiceprezydenta

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

W USA wybuchł skandal po ujawnieniu, że autorzy Wikipedii zmienili biografię senator Kamali Harris. Z przeszłości demokratycznej kandydatki do urzędu wiceprezydenta usuwane są niewygodne fakty z przeszłości.

– W Wikipedii trwa wojna o treść biografii senator Kamali Harris, którą Partia Demokratyczna nominowała na stanowisko wiceprezydenta, w razie wygranej Joe Bidena – informuje portal „The Intercept”.

- reklama -

Według portalu do tematycznego artykułu w Wikipedii sympatycy demokratów wprowadzili już kilkaset poprawek. Biografia stała się tak obszerna, a zmiany tak częste, że wywołały protesty użytkowników Wikipedii. Czytelnicy są oburzeni fałszowaniem życiorysu Harris i politycznymi motywami poprawek, podważającymi obiektywizm i sens Wikipedii.

Największe zmiany dotyczą tego etapu kariery, gdy Kamala Harris była prokuratorem generalnym stanu Kalifornia. Jej ówczesne decyzje stają się dla kandydatki politycznym obciążeniem i dlatego musiały zniknąć – informuje  „The Intercept”.

Chodzi o odmowę wszczęcia śledztwa wobec bankiera, a obecnego sekretarza Departamentu Skarbu USA Stevena Mnuchina. Choć w 2013 r. Harris oddaliła zarzuty wobec republikanina ponieważ były bezpodstawne, dziś taka decyzja jest politycznie niepoprawna wśród sympatyków Partii Demokratycznej.

- reklama -

Jak zauważa portal, intensywność zmian w biografii Harris osiągnęła apogeum tuż przed decyzją Joe Bidena o wyborze senator na swojego wiceprezydenta. W kilka godzin dokonano 130 korekt!

Portal ocenia, że podobne praktyki fałszowania życia polityków mogą mieć ogromny wpływ na przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich zaplanowanych na 3 listopada.    

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ksiądz weźmie ślub z ministrantem? Szokująca kampania LGBT oburza wiernych [VIDEO]

Księża promując homoseksualizm i wspierają środowiska LGBT. Skandaliczna kampania wywołała zgorszenie wśród katolików. Niemieccy biskupi nie kryją dumy z udziału...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x