INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:34 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kolejny rosyjski dyplomata wydalony z Austrii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Po Czechach, Słowacji, Niemczech i Norwegii, także Austria wydaliła rosyjskiego dyplomatę. Szpiega „wsypał” zdemaskowany agent działający w „sferze ekonomicznej”.

– Władze austriackie podjęły decyzję o wydaleniu rosyjskiego dyplomaty – informuje agencja TASS, powołując się na komunikat ministerstwo spraw zagranicznych w Moskwie.

Wiedeń uzasadnia retorsję „złamaniem” konwencji o stosunkach dyplomatycznych. Jak z tej okazji przypomina TASS, konwencja od miejsca podpisania nosi nazwę wiedeńskiej.

- reklama -

Natomiast agencja Newsru na podstawie informacji gazety „Kronen Zeitung” przekazuje, że dyplomata rosyjskiej ambasady, „zajmował się szpiegostwem przemysłowym przy współpracy miejscowego agenta”.

Według „Kronen Zeitung” dyplomata okazał się oficerem rosyjskiego wywiadu, który przez kilka lat odbierał od zwerbowanego obywatela austriackiego poufne informacje, przekazując w zamian wynagrodzenie.

Taki scenariusz miał potwierdzić zdemaskowany i zatrzymany agent, który złożył przed sądem zeznania obciążające rosyjskiego dyplomatę. Ten ostatni otrzymał czas do pierwszego września na opuszczenie terytorium Austrii.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x