INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:43 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Potwierdzone otrucie Aleksieja Nawalnego

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Władze RFN oficjalnie uznały prawdopodobieństwo otrucia rosyjskiego opozycjonisty. Mimo ostrożnego tonu komunikat jest pierwszą oficjalną deklaracją niemieckiego rządu w tej sprawie.

– Aleksiej Nawalny przewieziony na leczenie do Niemiec z wysokim prawdopodobieństwem padł ofiarą otrucia – poinformował przedstawiciel władz w Berlinie.

Jak oświadczył Steffen Seibert podczas konferencji dla mediów: – Rząd Angeli Merkel nie wyklucza celowego otrucia lidera rosyjskiej opozycji. W tym kontekście najwyższy niepokój Berlina budzą inne, równie podejrzane przypadki w najnowszej historii Rosji, analogiczne do sytuacji, w której znajduje się Nawalny.

- reklama -

– Ku naszemu ubolewaniu, w najnowszej historii Rosji było zbyt wiele równie podejrzanych przypadków – zakomunikował Seibert. Jak wyjaśnił rzecznik, w chwili przybycia do Niemiec Aleksiej Nawalny nie miał statusu oficjalnego gościa kanclerz Angeli Merkel. Jednak wyniki badań medycznych skłoniły Berlin do przyznania pacjentowi kliniki Charite całodobowej ochrony.

Szefowa rządu odpowiedziała tym samym pozytywnie na prośbę najbliższych rosyjskiego opozycjonisty o udzielenie ofierze zamachu wszelkiej pomocy. Merkel kierowała się więc względami humanitarnymi, a nie politycznymi – dodał Steffen Seibert.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x