INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

16:31 | środa | 22.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jan Peszek: Kto pracuje dla TVP, a mówię o moich kolegach i koleżankach, jest zdrajcą

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Przy okazji rozmowy o pracy nad „Powrotem Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, Jan Peszek pozwolił sobie na analizę sytuacji politycznej w dzisiejszej Polsce.

Wnioski do których doszedł Peszek, nie są szczególnie budujące. Aktor dostrzega w rządach Prawa i Sprawiedliwości niebezpieczne podobieństwo z Włochami okresu międzywojennego. Nie zostawia więc suchej nitki ani na PiS ani na Telewizji Publicznej.  

- reklama -

– Teraz totalnie straciliśmy imperatyw obronny, obywatele, opozycja. O rządzących nawet nie mówię, bo zbiera mi się na wymioty. Co robić? Odmawiać. Nie można wchodzić w jakiekolwiek związki z tym rządem. Jeżeli damy pozwolenie, by naszą wewnętrzną wolność zalał gnój, to możemy pożegnać się z wolnością na całe życie – mówi Peszek.

– W czasie stanu wojennego mieliśmy jasne granice, czego należy bronić, a przeciw czemu protestować. Dziś te granice się zatarły, ale dla mnie sytuacja jest oczywista, to jest bardzo konkretny wybór. Znam tzw. ważnych zawodowo aktorów, którzy godzą się na współpracę z TVP. Ja nazywam to krótko współpracą z reżimem – dodaje aktor.  

– Dziś jest czas podnoszenia się hydry nietolerancji, z nacjonalizmem na czele, o czym też opowiada “Powrót Tamary”. Doskonale rozróżniam, co jest prawdziwym patriotyzmem, a co transparentem, na który reagują ciemne masy, którymi łatwo sterować. Więc mówiąc krótko – ktoś, kto pracuje dla TVP, a mówię o moich kolegach i koleżankach, jest zdrajcą – podsumowuje Peszek.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bitwa o “stację Kremla”

Należący do amerykańskiego koncernu TVN "stacją Kremla"? Wystarczy prześledzić historię powstania stacji, daleką od bajeczki o zdolnych biznesmenach i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx