INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:34 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowy rosyjski sport. Prowokowanie Amerykanów w Syrii [VIDEO]

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

W Syrii doszło do serii incydentów pomiędzy patrolami wojskowymi USA i Rosji. Stroną prowokującą byli Rosjanie. Sytuację rozładowała dopiero rozmowa telefoniczna pomiędzy Moskwą i Waszyngtonem.

W Syrii doszło do dwóch incydentów z udziałem żołnierzy rosyjskich i amerykańskich. Z ujawnionych przez kremlowskie media informacji wynika, że 24 sierpnia rosyjski transporter opancerzony BTR-80 celowo staranował amerykański wóz patrolowy International Maxx Pro. Kilku żołnierzy USA odniosło niegroźne obrażenia.

26 sierpnia doszło z kolei do incydentu z udziałem rosyjskiego śmigłowca. Na kadrach widać, jak MI-8 AMTSZ (wersja transportowo-szturmowa) celowo zawisa nad amerykańskim patrolem blokującym drogę. W ten sposób załoga śmigłowca próbuje zmusić żołnierzy USA do opuszczenia stanowiska.

- reklama -

Choć w Syrii do rosyjsko-amerykańskich incydentów dochodzi regularnie, to sytuacja w ostatnich dniach stała się szczególnie napięta. W związku z tym, jak poinformowała agencja TASS, 26 sierpnia doszło do rozmowy wyjaśniającej pomiędzy amerykańskim szefem połączonych sztabów i rosyjskim szefem sztabu generalnego.

Przedmiotem sporów na terenie Syrii pozostają linie rozgraniczenia działalności obu kontyngentów wojskowych. Armia Putina wspierająca reżim w Damaszku chce ograniczyć obecność Amerykanów, wspierających sunnicką opozycję i Kurdów.

Rosyjski BTR-80 celowo taranuje samochód patrolowy z amerykańskimi żołnierzami.
Rosyjski śmigłowiec Mi-8 zawieszony nad amerykańską placówką drogową uniemożliwia pełnienie obowiązków przez żołnierzy USA.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x