INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:24 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Norwegia wysyła z kraju cudzoziemców łamiących epidemiczne obostrzenia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Norweska policja wydaliła z kraju cudzoziemca łamiącego zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Służba imigracyjna zakazała mężczyźnie ponownego wjazdu przez dwa lata.

Jak informuje portal thelocal.com, policja przyłapała cudzoziemca na łamaniu zasad kwarantanny. W związku z tym został wydalony z kraju z dwuletnim zakazem wjazdu. Ukarany musi ponadto zapłacić 1,9 tys. euro grzywny.

Mężczyzna przeleciał do Norwegii z Niemiec przed tygodniem. Tymczasem Oslo wymaga od przybyszów z większości krajów Europy (tzw. czerwona lista) obowiązkowej izolacji trwającej 10 dni.

- reklama -

– Żyjemy w społeczeństwie opartym na zaufaniu. Każdy jest proszony o wykonanie tego, co do niego należy – uzasadnił karę rzecznik policji Svein Rike. Jak wyjaśnił: – W takich okolicznościach, gdy zasady są łamane, najważniejsze jest stanowcze reagowanie.

Służby imigracyjne odmówiły mediom ujawnienia tożsamości wydalonej osoby. Zastrzegły jedynie, że nie pochodzi z Europejskiego Obszaru Ekonomicznego (UE oraz Islandia, Norwegia i Lichtenstein).

Thelocal.com przypomina, że w Norwegii dla większości przybyszów obowiązuje „kwarantanna domowa”, czyli profilaktyczna izolacja w miejscu zamieszkania. Przez 10 dni zabrania się korzystania z transportu publicznego i usług, oprócz bezwzględnej konieczności odwiedzenia sklepów i aptek.

- reklama -

Dozwolone są spacery i kontakt z osobami niepodlegającymi kwarantannie, które zamieszkują wspólnie z cudzoziemcem. Obostrzenia nie obowiązują dla przybyszów z tzw. żółtej listy państw.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x