INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:35 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Norwegia wysyła z kraju cudzoziemców łamiących epidemiczne obostrzenia

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Norweska policja wydaliła z kraju cudzoziemca łamiącego zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Służba imigracyjna zakazała mężczyźnie ponownego wjazdu przez dwa lata.

Jak informuje portal thelocal.com, policja przyłapała cudzoziemca na łamaniu zasad kwarantanny. W związku z tym został wydalony z kraju z dwuletnim zakazem wjazdu. Ukarany musi ponadto zapłacić 1,9 tys. euro grzywny.

Mężczyzna przeleciał do Norwegii z Niemiec przed tygodniem. Tymczasem Oslo wymaga od przybyszów z większości krajów Europy (tzw. czerwona lista) obowiązkowej izolacji trwającej 10 dni.

- reklama -

– Żyjemy w społeczeństwie opartym na zaufaniu. Każdy jest proszony o wykonanie tego, co do niego należy – uzasadnił karę rzecznik policji Svein Rike. Jak wyjaśnił: – W takich okolicznościach, gdy zasady są łamane, najważniejsze jest stanowcze reagowanie.

Służby imigracyjne odmówiły mediom ujawnienia tożsamości wydalonej osoby. Zastrzegły jedynie, że nie pochodzi z Europejskiego Obszaru Ekonomicznego (UE oraz Islandia, Norwegia i Lichtenstein).

Thelocal.com przypomina, że w Norwegii dla większości przybyszów obowiązuje „kwarantanna domowa”, czyli profilaktyczna izolacja w miejscu zamieszkania. Przez 10 dni zabrania się korzystania z transportu publicznego i usług, oprócz bezwzględnej konieczności odwiedzenia sklepów i aptek.

- reklama -

Dozwolone są spacery i kontakt z osobami niepodlegającymi kwarantannie, które zamieszkują wspólnie z cudzoziemcem. Obostrzenia nie obowiązują dla przybyszów z tzw. żółtej listy państw.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

USA i UE nie odłączą Rosji od systemu SWIFT

Jak ujawnił biznesowy dziennik „Handelsblatt”, Waszyngton i Bruksela zrezygnowały z najostrzejszej sankcji finansowej wobec Rosji. Obecnie dyskutują o nałożeniu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x