INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:28 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czechy: liczba przypadków zakażenia koronawirusem w kolejnym dniu wzrosła o prawie 3000

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Ministerstwo zdrowia podało w sobotę, że w piątek w Czechach przybyło 2946 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najbardziej znaczący dzienny przyrost zakażeń w mijającym tygodniu i drugi tak wysoki od początku epidemii.

Od 1 marca, kiedy w Czechach pojawiły się pierwsze infekcje SARS-CoV-2, potwierdzono łącznie 61 318 przypadków. W kończącym się tygodniu dobowy przyrost zakażeń wynosił od 2300 do prawie 3000 przypadków.

- reklama -

Minister zdrowia Roman Prymula mówił w piątek, że sam dzienny wzrost liczby zakażeń nie jest jednak decydujący, a o skali pandemii rozstrzygają: liczba hospitalizowanych, wykorzystanie specjalistycznych łóżek w szpitalach oraz liczba zgonów.

W piątek w szpitalach w Czechach w związku z Covid-19 przebywało 740 osób. Od początku września ta liczba wzrosła mniej więcej czterokrotnie. Także liczba pacjentów w stanie ciężkim zwiększyła się w ciągu miesiąca czterokrotnie; według najnowszych danych resortu zdrowia takich pacjentów jest obecnie 151. W tym samym czasie znacząco, bo o jedną trzecią, wzrosła także liczba zgonów – od wybuchu pandemii stwierdzono ich 581. W mijającym tygodniu zmarło ok. 60 pacjentów.

Najwięcej zakażeń jest w Pradze i na przedmieściach stolicy. Według Prymuli w Pradze jest coraz więcej przypadków zakażeń, źródła których nie można ustalić. Rośnie także odsetek pacjentów z grupy ryzyka 65+.

- reklama -

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

ptg/ cyk/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx