INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:41 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włoski ekspert: za 2 miesiące może być 16 tys. zakażeń dziennie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Proporcje 150:1

Wtorek, 27 czerwca 1581 r. Husaria była najlepszym wojskiem na świecie. Kircholm. Chocim. Wiedeń. Te nazwy znają wszyscy. A powinni znać jeszcze jedną. Mohylew. I...

Koniecznie przeczytaj

Jeśli we Włoszech obecna tendencja nie zostanie odwrócona, za dwa miesiące może być 16 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie – ostrzegł doradca Ministerstwa Zdrowia Walter Ricciardi. Tak skomentował zanotowany w środę wzrost przypadków o 3600, najwięcej od kwietnia.

W wywiadzie dla włoskiej edycji „Huffington Post” Ricciardi, który jest profesorem higieny i medycyny prewencyjnej, wyraził opinię, że istnieje groźba gwałtownego wzrostu przypadków infekcji i już w ciągu miesiąca może dojść do podwojenia liczby obecnie rejestrowanych. Jego zdaniem sytuacja staje się krytyczna.

- reklama -

Najważniejsze teraz jest to by nie zamykać kraju i zachować otwarte szkoły- podkreślił.

„Aby to było możliwe, konieczne jest odpowiedzialne zachowanie ze strony wszystkich, a także poprawa diagnostyki w regionach”- dodał Ricciardi. Zarazem ocenił, że we Włoszech są warunki do tego, by uniknąć zamknięcia kraju.

Odnosząc się do wprowadzonego obowiązku noszenia maseczek również na otwartej przestrzeni ekspert stwierdził, że potrzebne są kontrole i kary.

- reklama -

„Dzisiaj ponosimy konsekwencje nieodpowiedzialnych zachowań mniejszości, która nie szanowała reguł”- oznajmił włoski lekarz.

Zapytany, czy to jest druga fala zakażeń, odparł: „Nie, to jest druga faza pierwszej fali. O drugiej fali można mówić wtedy, gdy dochodzi do wyzerowania przypadków”.

Pewne jest, według niego to, że nadchodzą ciężkie miesiące.

- reklama -

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x