INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:12 | poniedziałek | 22.07.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włoska mafia śmieje się w twarz niemieckim sądom

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 lipca

Bestialski mord tysięcy Polaków przez herojów Ukrainy

11 lipca 1943 Krwawa niedziela 11 lipca 1943 r. była kumulacją ludobójstwa popełnionego przez Ukraińców na Polakach. Tego dnia Ukraińcy z OUN-UPA i wspierająca...

Koniecznie przeczytaj

Takie są wnioski komentatorów z procesu rozpoczętego w Düsseldorfie. Na ławie oskarżonych zasiadło 15 członków ‘Ndranghety schwytanych na przemycie narkotyków.

– Przed wymiarem sprawiedliwości stanęli włoscy handlarze śmiercią złapani na gorącym uczynku podczas przemytu 700 kg kokainy – informuje Deutsche Welle. Mafiosi ‘Ndranghety są ponadto oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, „pranie brudnych pieniędzy”, oszustwa podatkowe i nielegalne posiadanie broni.

- reklama -

Tymczasem wykorzystując pandemiczne obostrzenia, żołnierze kalabryjskiego syndykatu śmieją się w twarz niemieckiemu sądowi. Pokazują bezsilność europejskiego wymiaru sprawiedliwości.

Zdaniem komentatorów, oskarżeni będą bez końca przedłużać proces, wykorzystując nadzwyczajne warunki epidemii oraz prawo omerty, a więc milczenia. Rozprawa nie skończy się wcześniej niż za 1,5-2 lata. To dość czasu na mataczenie i zastraszanie świadków, co może wpłynąć na wynik procesu.

Natomiast Deutsche Welle zwraca uwagę na ogromne środki finansowe ‘Ndranghety. 15 mafiosów reprezentuje 40 dobrze opłaconych adwokatów. – Jeśli obrońcom uda się zablokować udział koronnego świadka, oskarżeni wyjdą na wolność po 4 latach, choć grozi im 15 – alarmują niemieckie media.

- reklama -

– Europejski wymiar sprawiedliwości to temat żartów grup mafijnych. Kary za handel narkotykami są po prostu śmieszne. Ich wysokość nie przestraszy żadnego przestępcy – podsumowuje Deutsche Welle.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Jak wygląda świat bez gotówki? Właśnie tak!

Dziewiętnasty lipca 2024 pokazał, jak będzie wyglądać świat bez gotówki, oparty wyłącznie na elektronicznym pieniądzu, obsłudze klienta, nawigacji -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx