INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:08 | niedziela | 10.12.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włoska mafia śmieje się w twarz niemieckim sądom

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 grudnia

Cud czy świetna taktyka? A może jedno i drugie

18 listopada 1655 To był jeden z większych błędów Szwedów i zarazem jeden z bardziej znanych momentów historii Polski. Pomimo licznych wysiłków, nawet komuniści nie...

Koniecznie przeczytaj

Takie są wnioski komentatorów z procesu rozpoczętego w Düsseldorfie. Na ławie oskarżonych zasiadło 15 członków ‘Ndranghety schwytanych na przemycie narkotyków.

– Przed wymiarem sprawiedliwości stanęli włoscy handlarze śmiercią złapani na gorącym uczynku podczas przemytu 700 kg kokainy – informuje Deutsche Welle. Mafiosi ‘Ndranghety są ponadto oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, „pranie brudnych pieniędzy”, oszustwa podatkowe i nielegalne posiadanie broni.

- reklama -

Tymczasem wykorzystując pandemiczne obostrzenia, żołnierze kalabryjskiego syndykatu śmieją się w twarz niemieckiemu sądowi. Pokazują bezsilność europejskiego wymiaru sprawiedliwości.

Zdaniem komentatorów, oskarżeni będą bez końca przedłużać proces, wykorzystując nadzwyczajne warunki epidemii oraz prawo omerty, a więc milczenia. Rozprawa nie skończy się wcześniej niż za 1,5-2 lata. To dość czasu na mataczenie i zastraszanie świadków, co może wpłynąć na wynik procesu.

Natomiast Deutsche Welle zwraca uwagę na ogromne środki finansowe ‘Ndranghety. 15 mafiosów reprezentuje 40 dobrze opłaconych adwokatów. – Jeśli obrońcom uda się zablokować udział koronnego świadka, oskarżeni wyjdą na wolność po 4 latach, choć grozi im 15 – alarmują niemieckie media.

- reklama -

– Europejski wymiar sprawiedliwości to temat żartów grup mafijnych. Kary za handel narkotykami są po prostu śmieszne. Ich wysokość nie przestraszy żadnego przestępcy – podsumowuje Deutsche Welle.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Polska azylem dla mieszkańców Unii

Do Polski uciekają ci, którzy nie mogą już żyć w „tolerancyjnej” Europie, gdzie „troska” urzędu odbiera im dzieci, dach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx